piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Sport > Słowik w Pogoni

Słowik w Pogoni

Data publikacji: 2015-07-17 23:13
Wywietleń: 894 2445

Pogoń Szczecin sfinalizowała kolejne letnie wzmocnienie. Od 1 lipca nowym bramkarzem Portowców będzie Jakub Słowik, który ostatni sezon spędził w Jagiellonii Białystok.

Jesienią 2010 roku Słowik został piłkarzem Jagiellonii Białystok i jako 19-latek zadebiutował w T-Mobile Ekstraklasie. Zagrał w bezbramkowo zremisowanym spotkaniu z Legią Warszawa. Na rundę wiosenną sezonu 2011/12 został wypożyczony do I-ligowej Warty Poznań. Od rozgrywek 2012/13 ponownie reprezentował Jagiellonię, przeważnie będąc pierwszym bramkarzem tego klubu. Dotąd wystąpił 48 razy w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz rozegrał 10 spotkań w I lidze.

Dobra dyspozycja w lidze spowodowała, że młodego bramkarza dostrzegł ówczesny selekcjoner kadry narodowej Waldemar Fornalik. W grudniu 2012 roku Słowik otrzymał powołanie do reprezentacji Polski. W Maladze zagrał w wygranym 4:1 spotkaniu z Rumunią. Był to mecz towarzyski, a nowy bramkarz Portowców rozegrał pełne 90 minut.

Kilka miesięcy temu bramkarz był bliski wyjazdu do Anglii. Przebywał na testach w klubie Championship (zaplecze ekstraklasy) – Reading, ale ostatecznie został w kraju.

Golkiper podpisał z Pogonią 2-letnią umowę, która obowiązywać będzie od 1 lipca 2015 roku. Wcześniej klub podpisał umowy z Takafumim Akahoshim i Jakubem Czerwińskim. Pogoń pozyska jeszcze latem dwóch piłkarzy: środkowego obrońcę (Jarosław Fojut, lub Piotr Malarczyk) i defensywnego pomocnika (Iwan Majewskij, lub Kamil Drygas). (p)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”