Strona główna > Sport > Skorpion najlepszy

Skorpion najlepszy

Data publikacji: 2018-02-25 19:04
Wywietleń: 1454 315811

Tradycyjnie w Grudziądzu odbyły się mistrzostwa Polski kobiet w boksie, w których startowało ponad 200 zawodniczek z 81 klubów. Wśród seniorek w generalnej klasyfikacji klubowej zwyciężył BKS Skorpion Szczecin (trenerzy Marcin Stankiewicz i Patryk Tkaczyk), a rywalizację województw wygrało zachodniopomorskie.

W kategorii do 64 kg w finale zmierzyły się dwie pięściarki z naszego województwa, a Natalia Barbusińska (Spartakus Szczecin/ CMS-SMS Mazurska 40) pokonała Katarzynę Szarańską (Skorpion). Złota medalistka została najmłodszą mistrzynią Polski, bo dopiero pierwszy rok rywalizuje z seniorkami.

Ponadto mistrzyniami Polski zostały: Anna Góralska (Korona Wałcz) w kat. 54 kg oraz Elżbieta Wójcik (Róża Karlino) w kat. 75 kg; wicemistrzyniami: Hanna Solecka w kat. 69 kg oraz Sylwia Kusiak w kat. +81 kg (obie Skorpion); a brązowymi medalistkami: Paulina Jakubczyk (Róża) w kat. 57 i Olga Moczała (Skorpion) w kat. +81 kg.

W rywalizacji juniorek zgłosiło się tak dużo zawodniczek, że nie zdołano wyłonić wszystkich złotych medalistek i kilka pojedynków finałowych odbędzie się dopiero... na początku marca, przy okazji mistrzostw Polski juniorów rozgrywanych w Ciechocinku.

Tam właśnie odbędzie się m. in. finał kat. 54 kg (startowało w niej ponad 16 zawodniczek i zabrakło terminów do rozegrania wszystkich walk w Grudziądzu), w którym wystąpią dwie zawodniczki zachodniopomorskie: Beata Kałuża (Skorpion/ CMS-SMS Mazurska 40) oraz Dominika Pogrzebska (Korona) i podzielą między sobą złoty i srebrny krążek.

Złote medale zdążyły natomiast zdobyć w Grudziądzu: Wiktoria Rogalińska w kat. 51 kg, która zwyciężyła w „szczecińskim" finale i została wybrana najlepszą zawodniczką MP juniorek oraz Aleksandra Jońca w kat. +81 kg, która otrzymała specjalne wyróżnienie (obie Skorpion/CMS-SMS Mazurska 40); srebrne: druga uczestniczka „szczecińskiego" finału w kat. 51 kg Wiktoria Jaworska (Spartakus) i w kat. 81 kg Laura Kowalska (Olimp Szczecin); a brązowy: w kat. 64 kg Joanna Tyras (Skorpion). W rywalizacji juniorek, podobnie jak w seniorkach, wśród klubów zwyciężył BKS Skorpion, a najlepszym województwem okazało się Zachodniopomorskie.©℗ (mij)