środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Zwycięski debiut Stoczni

Siatkówka. Zwycięski debiut Stoczni

Siatkówka. Zwycięski debiut Stoczni
Data publikacji: 2018-04-06 22:19
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-07 08:39
Wywietleń: 1166 321856

Stocznia Szczecin - Jastrzębski Węgiel 3:2 (18:25, 25:23, 25:17, 19:25, 15:11)

Stocznia: Gałązka, Kluth, Ruciak, Wika, Tervaportti, Gawryszewski oraz Mihułka (libero) oraz Malinowski, Kowalski.

Efektownie zainaugurowała występy w Plus Lidze drużyna Stoczni Szczecin. Dzień po podpisaniu umowy z partnerem strategicznym i zmianie nazwy szczeciński klub  występujący wcześniej pod szyldem Espadonu odniósł sensacyjne zwycięstwo nad kandydatem do medalu z Jastrzębia.

Zdobyte dwa punkty mogą okazać się decydujące w walce o uniknięcie baraży. Jeśli w niedzielę MKS Będzin nie wygra z  Asseco Rzeszów szczecińscy siatkarze będą już pewni utrzymania w Plus Lidze.

Początek meczu nie była dla Stoczni udany. Zaledwie 30-procentowa skuteczność ataku sprawiła, że Jastrzębski Węgiel pewnie wygrał inauguracyjną partie. Przełom nastąpił w drugiej partii, w której kibice oglądali dużo długich wymian.

Choć goście wciąż grali skuteczniej w ataku, to kluczowa dla losów partii była lepsza zagrywka szczecinian (dwa asy przy siedmiu błędach gości). Wygrany set dodał Stoczni skrzydeł. Świetnie przyjmowali zagrywkę i coraz lepiej grali blokiem.

Goście też mieli jednak swoje atuty w ofensywie i choć psuli regularnie zagrywki (18 błędów w całym meczu) doprowadzili do tie-breaku. W decydującej partii szczecinianie zafundowali rywalom dwa asy i zagrali z najlepszą w meczu,ponad 60-procentowa skutecznością w ataku.Bezbłędnie w tym fragmencie grali Malinowski, Gawryszewski i Gałązka.

(woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

...
Ciekawe ze w internecie caly czas jest nazwa Szczecinski Park Przemysłowy ...statków nie buduja no to trzeb a dac ludowi igrzyska...
2018-04-07 07:44:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”