Piątek, 03 maja 2024 r.

Siatkówka. Zwycięski debiut na plaży

Data publikacji: 22 sierpnia 2022 r. 17:38
Ostatnia aktualizacja: 22 sierpnia 2022 r. 19:51

Siatkarki Chemika efektownie zadebiutowały w cyklu PreZero Grand Prix w siatkówce plażowej. Mistrzynie Polski z rozgrywek halowych, w pierwszym meczu turnieju w Warszawie pokonały 2:0 brązowe medalistki ubiegłorocznego plażowego Grand Prix BKS Bielsko.

Chemik Police - BKS Bielsko 2:0 (25:20, 25:9)

Chemik:  Wasilewska, Jagła, Wachowicz, Kaczmarek, Gruszczyńska, Kubickova, Tylutki.

Mecz był zacięty tylko w pierwszym secie, w którym bielszczanki ugrały 20 punktów. Druga odsłona, w której Chemik pozwolił rywalkom zdobyć zaledwie 12 oczek, był już wyraźną dominacją bielszczanek.

W siedmioosobowym składzie na inauguracyjne spotkanie znalazły się tylko dwie siatkarki, które w nowym sezonie występować będą na parkietach Tauron Ligi - Iga Wasilewska i nowa libero Chemika Monika Jagła. Pozostałe pięć zawodniczek uzupełniło skład Chemika tylko na przedsezonowe rozgrywki PreZero Grand Prix. To właśnie jedna z wypożyczonych na turniej w Warszawie siatkarek Aleksandra Wachowicz była bohaterką pierwszego meczu. Zdobyła w nim 19 punktów, czyli prawie połowę całego dorobku Chemika. Atakowała z 58-procentową skutecznością i ani razu nie pomyliła się w przyjęciu. Z "etatowych" siatkarek Chemika najwięcej, 4 punkty zdobyła Iga Wasilewska.©℗