Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Siatkówka. Zmiany odmieniły Chemika - szósta wygrana w sezonie

Data publikacji: 19 listopada 2023 r. 16:12
Ostatnia aktualizacja: 19 listopada 2023 r. 16:17
Siatkówka. Zmiany odmieniły Chemika - szósta wygrana w sezonie
Dominika Pierzchała dała w niedzielnym meczu doskonałą zmianę. Fot. Ryszard PAKIESER  

Siatkarki Chemika odniosły szóste zwycięstwo w Tauron Lidze. W niedzielę w czterech setach pokonały Volley Wrocław.

Chemik Police - Volley Wrocław 3:1 (20:25, 26:16, 25:21, 25:13)

Chemik: Kowalewska, Sahin, Wasilewska, Honorio, Korneluk, Łukasik, Grajber-Nowakowska (libero) oraz Inneh-Varga, Fedusio, Pierzchała, Mędrzyk, Ding, Jagła (libero).

Mecz dość niepodziewanie rozpoczął się na korzyść przyjezdnych. Ekipa z Wrocławia, prowadzona przez znanego także z pracy z Chemikiem Michała Maska, zaskoczyła policzanki agresywną zagrywką i skutecznym atakiem. Chemik miał kłopoty w przyjęciu zagrywki i ataku. Popełniał dużo błędów.

Po raz pierwszy w sezonie Chemik przegrał inauguracyjnego seta i spotkało się to ze zdecydowaną reakcją szkoleniowca. Trener Fenoglio zdecydował się w II partii na trzy zmiany, które błyskawicznie odmieniły oblicze zdobywczyń Superpucharu. Inneh-Varga dała drużynie się rażenia w ataku. Reprezentantka Rumunii skończyła 16 z 28 piłek.  Fedusio uporządkowała przyjęcie. Jej skuteczność w tym elemencie była na poziomie 73-procent. Pierzchała dała powiew świeżości na środku siatki. Atakowała osiem razy i tylko raz nie zdobyła punktu.

MVP meczu wybrano jednak Martynę Łukasik, która po słabym I secie, w kolejnych była już skuteczna w ataku i dużo pewniejsza w przyjęciu zagrywki.

(woj)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA