sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Zdzisław Gogol w Espadonie

Siatkówka. Zdzisław Gogol w Espadonie

Siatkówka. Zdzisław Gogol w Espadonie
Data publikacji: 2015-07-31 15:58
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-01 11:24
Wywietleń: 1572 7058

54 - letni Zdzisław Gogol został trenerem drugiej drużyny Espadonu Szczecin, która od nowego sezonu rozpocznie rozgrywki w I lidze siatkarzy. Nowy szkoleniowiec będzie również całościowo odpowiedzialny za rozwój młodzieży w szczecińskim klubie.

Zdzisław Gogol od blisko ćwierć wieku jest szkoleniowcem maratonu Świnoujście, w którym wychował wielu znanych siatkarzy. Tym najbardziej kojarzonym ze Świnoujściem jest Michał Ruciak, dziś 32 - letni przyjmujący, a przez ostatnie dwa sezony kapitan drużyny ZAKSY Kędzierzyn.

Ruciak urodził się w Świnoujściu, a siatkarsko wychował w miejscowym Maratonie, za którego szkolenie odpowiedzialny był Zdzisław Gogol. Ruciak należał do złotej generacji siatkarzy z rocznika 1983 (między innymi jeszcze Wlazły i Winiarski), która wywalczyła mistrzostwo świata juniorów w roku 2003, a 6 lat później stanęła na najwyższym stopniu podium mistrzostw Europy, ale już seniorów.

Innym słynnym graczem wychowanym w Świnoujściu przez Zdzisława Gogola jest Michał Kubiak. Urodzony w Wałczu dziś 27 - letni zawodnik tureckiego Halkbanku Ankara jest ubiegłorocznym mistrzem świata, a generacja z rocznika 1987 i 88, za którą w wieku juniora odpowiedzialny był w reprezentacji Zdzisław Gogol, stanowiła trzon reprezentacji Stephana Antigi podczas ubiegłorocznego turnieju mistrzostw świata.

Zdzisław Gogol pracował z najzdolniejszymi polskimi juniorami w latach 2004-2008 i już w drugim roku pracy wywalczył z nimi mistrzostwo Europy kadetów. Prócz wspomnianego Kubiaka, którego sam wychował na siatkarza w Świnoujściu, miał wtedy w swojej drużynie tak znanych dziś zawodników, jak: Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Zbigniew Bartman, Piotr Nowakowski, Grzegorz Łomacz i Andrzej Wrona.

Zdzisław Gogol jest wychowankiem Stali Stocznia Szczecin, niemal rówieśnikiem najsłynniejszych w dziejach szczecińskiej siatkówki graczy: Janusza Wojdygi, Romana Borówki, Bogumiła Kasprzaka, Ryszarda Kaczyńskiego - reprezentantów i mistrzów Polski. ©℗ (p)

Na zdjęciu: Michał Kubiak jest jednym ze słynniejszych wychowanków Zdzisława Gogola. Wywodzi się ze szkoły siatkarskiej w Świnoujściu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy