niedziela, 21 kwietnia 2019.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Zalany parkiet, zarwany dach, czyli pechowa Arena

Siatkówka. Zalany parkiet, zarwany dach, czyli pechowa Arena

Siatkówka. Zalany parkiet, zarwany dach, czyli pechowa Arena
Data publikacji: 2018-10-16 22:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-17 10:18
Wywietleń: 1098 356671

Odwołany z powodu awarii oświetlenia siatkarski mecz Plus Ligi to najpoważniejszy incydent w hali przy ul. Szafera od momentu jej otwarcia, ale wcześniej operator hali zmagał się także z innymi awariami.

– Jak w każdej nieruchomości zdarzają się awarie. Ta niedzielna była najpoważniejsza. Nigdy wcześniej nie mieliśmy problemów z instalacją elektryczną, a jedynie z zasilaniem układu wentylacji – przyznaje prezes zarządu Arena Szczecin Operator Norbert Rokita.

Dotychczas najpoważniejszy kłopot w hali pojawił się na początku 2015 roku. 20 stycznia siatkarki Chemika rozgrywały w ówczesnej Azoty Arenie mecz Ligi Mistrzyń z czeskim Agelem Prostejov. Na początku trzeciego seta tuż za boiskiem pojawiła się kałuża wody.

Służby porządkowe szybko uporały się z wodą i po kilku minutach można było wznowić spotkanie. Problemem okazał się wadliwe wykonany i nieszczelny dach. Sytuacja powtórzyła się niespełna miesiąc później podczas spotkania piłkarek ręcznych Pogoni z AZS Koszalin. Kapiąca z dachu woda znów wymusiła przerwę w meczu. Operator hali po wspomnianych incydentach zlecił głównemu wykonawcy obiektu naprawę gwarancyjną dachu.

Niespełna dwa tygodnie po zalaniu parkietu Azoty Areny operator obiektu musiał zmierzyć się z kolejną awarią. Tym razem pod naciskiem zalegającego śniegu zawalił się dach hali namiotowej ustawiony nad taflą lodowiska. Pękło przęsło podtrzymujące sklepienie namiotu i część dachu zapadła się do środka. Szczęśliwie lodowisko było w czasie wypadku nieczynne. Operator winą za cały incydent obciążył producenta hali. ©℗

(woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Nil
Arena nie jest pechowa. Pecha ma Szczecin, że wybrał ludzi dla których inwestycje to tylko droga do wygranych wyborów. Wystarczy sprawdzić cyrki z kończeniem budowy hali. Wszystko szybko, aby zdążyć na wybory. to samo z filharmonią. Usterki są ciągle ale chodziło o czas... Mamy zatem najdroższą w utrzymaniu w kraju filharmonię, a zatem najdroższe bilety na wydarzenia w niej organizowane. Mamy halę ale jako jedyna nie owalna przez co nawet nie można odsłonić okien w dzień żeby odbył się mecz. Mamy jedyny nowy kort na Wojska Polskiego z płaskim dachem, gdzie nawet w słoneczny dzień trzeba palić światło, gdyż ktoś zapomniał o oświetleniu naturalnym itd.
2018-10-17 10:01:02
bo
Tanio i szybko, to są takie efekty. Bo termin, bo przecięcie wstęgi, bo trzeba sobie przypisać sukces, bo rocznica, bo wybory,... . Tak to jest.
2018-10-17 07:11:54
zuzu
tak wychodzi tanie budowanie a przetargi wyłonione przez miasto - jak wszystko inne również się sypie np. torowisko na prawobrzeże.
2018-10-17 00:06:32
Marek
Wywalić Rokitę i Pyrek, którzy nie nadają się do zarządzania halą i nie dbają o teren wokół hali. MOSiR powinien zerwać umowę w trybie natychmiastowym.
2018-10-16 23:01:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wspierali nauczycieli
Szczecińskie obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej
Manifestacja. „Solidarność” chce podwyżek
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz strajk nauczycieli?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie