czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Z Montano i Werblińską na Fenerbahce (ROZMOWA)

Siatkówka. Z Montano i Werblińską na Fenerbahce (ROZMOWA)

Siatkówka. Z Montano i Werblińską na Fenerbahce (ROZMOWA)
Data publikacji: 2016-02-08 21:32
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 360 116269

Rozmowa z Radosławem Aniołem, dyrektorem zarządzającym Chemika Police

- Czy wtorkowy mecz z Fenerbahce będzie najważniejszym w sezonie dla siatkarek Chemika?

- Myślę, że to nie będzie jeszcze najważniejszy mecz w sezonie. Taki, mam nadzieje czka nas na koniec zmagań w Lidze Mistrzyń w turnieju finałowym. Aby jednak awansować do Final Four trzeba wyeliminować Fenerbahce.

- Jaki wynik meczu w Szczecinie będzie satysfakcjonował zespół Chemika przed rewanżem w Stambule?

- Na pewno zwycięstwo za trzy punkty - 3:0 lub 3:1. Przed rewanżem w Stambule to byłaby cenna zaliczka, tym bardziej, że w meczach w Stambule często dzieją się dziwne rzeczy. Mam tu na myśli sędziów liniowych. Nie doświadczyliśmy wprawdzie tego w ostatnim pojedynku z Eczacibasi, ale Ania Werblińska doskonale pamięta sytuację z finału CEV z Fenerbahce w 2013, kiedy zaatakowała piłkę meczową metr w boisko, a sędzia zasygnalizował chorągiewką aut. Nie przeszkodziło to jednak wówczas Muszyniance sięgnąć po puchar CEV.

- Czy jest jakaś cecha, która łączy wszystkie wielkie kluby ze Stambułu?

- Tak cechą charakterystyczną jest to, że wszystkie budowane są pod europejskie puchary. W lidze tureckiej są limity obcokrajowców i na parkiecie mogą równocześnie występować tylko dwie siatkarki zagraniczne. W Lidze Mistrzyń takich limitów nie ma i dlatego tureckie kluby mają praktycznie po dwa zespoły, a w największe gwiazdy grają w Lidze Mistrzyń.

- W fazie grupowej Ligi Mistrzyń Fenerbahce dwukrotnie pokonało Impel. Czy Chemik korzystał z pomocy wrocławskiego klub w zdobywaniu informacji na temat dzisiejszych rywalek?

- Nie było takiej potrzeby. Mamy dobrych statystyków i analityków, którzy radzą sobie sami.Mecz z Fenerbahce z Impelem śledziliśmy zresztą na żywo w Stambule przy okazji naszej potyczki z Eczacibasi. A wszystkie spotkania Ligi Mistrzyń są dostępne na serwerach CEV.

- Decyzja trenera Cuccariniego o wyjeździe do Legionowa w zaledwie siedmioosobowym składzie zaskoczyła zawodniczki i współpracowników w klubie? Przy braku rezerwowych ewentualna kontuzja w meczu oznaczałyby walkower...

- Ta decyzja nie była zaskoczeniem. Wiadomo o co gramy w Lidze Mistrzyń i jaka jest nasza przewaga w Orlen Lidze. Zawodniczki, które zostały w Szczecinie miały kłopoty fizyczne, typowo przemęczeniowe i ich podróż do Legionowa nie wpłynęłaby dobrze na ich dyspozycję przed wtorkowy meczem z Fenerbahce.

- Co robiły zawodniczki, które zostały w Szczecinie?

- Wbrew krążącym opiniom trener nie dał im wolnego. Pod okiem asystenta odbyły trzy treningi na hali i w siłowni. Miały też czas na niezbędne zabiegi fizjoterapeutyczne.

- W ostatnich trzech meczach ligowych nie zagrała Madelaynne Montano, a po meczu z Impelem przerwę w treningach miała też Anna Werblińska. Czy obie zawodniczki wystąpią w dzisiejszym meczu Ligi Mistrzyń?

- Czas na fizjoterapię pozwolił obu zawodniczkom wrócić już do normalnych treningów. W niedzielę wieczór po powrocie ekipy z Legionowa, trenowaliśmy już w kompletnym składzie.

Rozmawiał Wojciech TACZALSKI

Komentarze

kibic
Do boju CHEMIK POLICE !!!!!!!!
2016-02-09 06:27:42
Jo
Chemik na pewno powalczy !!!
2016-02-08 22:01:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy