wtorek, 02 czerwca 2020.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Z kadry do Chemika

Siatkówka. Z kadry do Chemika

Siatkówka. Z kadry do Chemika
Data publikacji: 2019-09-09 14:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-10 12:30
Wywietleń: 1161 414035

Reprezentacji siatkarek nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed 10 lat i wywalczyć medalu mistrzostw Europy. Polki po porażkach w półfinale z Turcją 1:3 i meczu o brąz z Włoszkami 0:3 zajęły czwartą pozycję.

Mistrzyniami Europy zostały Serbki, w których szeregach wystąpiło sześć byłych siatkarek Chemika. Drużyna Mai Ognjenović, Stefana Veljković, Bianki Busa, Any Bjelicy, Sladjany Mirković i Jeleny Blagojević w finale pokonała Turcję 3:2.

 Dla pięciu obecnych siatkarek Grupy Azoty Chemika mistrzostw Europy były jednym z ważnych etapów przygotować do zbliżającego się sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. Siatkarki z Polic były ważnym elementem reprezentacyjnej układanki selekcjoner Jacka Nawrockiego.

Trener kadry najmocniej eksploatował Natalię Mędrzyk, która zagrała w 33 setach i była jedną z trzech najlepiej punktujących reprezentantek Polski. Zdobyła 88 punktów. Tylko w jednym secie mniej wystąpiła powracająca do Chemika po kilkuletniej przerwie libero Paulina Maj-Erwardt. Obie zawodniczki z uwagi na intensywność gry najpóźniej dołączą do klubowych przygotowań. W Chemiku mają pojawić się dopiero w niedzielne popołudnie i to na indywidualnym treningu.

Martyna Grajber, Martyna Łukasik i Marlena Pleśnierowicz będą do dyspozycji trenera Ferhata Akbasa już dwa dni wcześniej podczas weekendowego turnieju w Goleniowie. Wspomniane trzy kadrowiczki w mistrzostwach Europy grały zdecydowanie mniej od Mędrzyk i Maj-Erwardt i mogą szybciej wejść w klubowy rytm.

W Goleniów Cup 2019 Chemik zmierzy się z mistrzyniami Polski ŁKS Łódź, Pałacem Bydgoszcz i BKS Bielsko, a wspomniane mecze będą pierwszymi przedsezonowymi sparingami ekipy z Polic. ©℗(woj)

Komentarze

Wocia
Kto to pisał? CO z tego, że Mędrzyk była trzecią najlepiej punktującą skoro przyjęcie przez nią leżało?
2019-09-10 11:48:26

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie