sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Z kadry do Chemika

Siatkówka. Z kadry do Chemika

Siatkówka. Z kadry do Chemika
Data publikacji: 2019-09-09 14:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-10 12:30
Wywietleń: 791 414035

Reprezentacji siatkarek nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed 10 lat i wywalczyć medalu mistrzostw Europy. Polki po porażkach w półfinale z Turcją 1:3 i meczu o brąz z Włoszkami 0:3 zajęły czwartą pozycję.

Mistrzyniami Europy zostały Serbki, w których szeregach wystąpiło sześć byłych siatkarek Chemika. Drużyna Mai Ognjenović, Stefana Veljković, Bianki Busa, Any Bjelicy, Sladjany Mirković i Jeleny Blagojević w finale pokonała Turcję 3:2.

 Dla pięciu obecnych siatkarek Grupy Azoty Chemika mistrzostw Europy były jednym z ważnych etapów przygotować do zbliżającego się sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. Siatkarki z Polic były ważnym elementem reprezentacyjnej układanki selekcjoner Jacka Nawrockiego.

Trener kadry najmocniej eksploatował Natalię Mędrzyk, która zagrała w 33 setach i była jedną z trzech najlepiej punktujących reprezentantek Polski. Zdobyła 88 punktów. Tylko w jednym secie mniej wystąpiła powracająca do Chemika po kilkuletniej przerwie libero Paulina Maj-Erwardt. Obie zawodniczki z uwagi na intensywność gry najpóźniej dołączą do klubowych przygotowań. W Chemiku mają pojawić się dopiero w niedzielne popołudnie i to na indywidualnym treningu.

Martyna Grajber, Martyna Łukasik i Marlena Pleśnierowicz będą do dyspozycji trenera Ferhata Akbasa już dwa dni wcześniej podczas weekendowego turnieju w Goleniowie. Wspomniane trzy kadrowiczki w mistrzostwach Europy grały zdecydowanie mniej od Mędrzyk i Maj-Erwardt i mogą szybciej wejść w klubowy rytm.

W Goleniów Cup 2019 Chemik zmierzy się z mistrzyniami Polski ŁKS Łódź, Pałacem Bydgoszcz i BKS Bielsko, a wspomniane mecze będą pierwszymi przedsezonowymi sparingami ekipy z Polic. ©℗(woj)

Komentarze

Wocia
Kto to pisał? CO z tego, że Mędrzyk była trzecią najlepiej punktującą skoro przyjęcie przez nią leżało?
2019-09-10 11:48:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie