Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.

Siatkówka. Wygrana na koniec roku

Data publikacji: 22 grudnia 2016 r. 19:31
Ostatnia aktualizacja: 24 grudnia 2016 r. 15:40

Siatkarki Chemika pewnym zwycięstwem nad Atomem Trefl Sopot zakończyły bardzo udany dla siebie rok 2016. W szczecińskiej Azoty Arenie pewnie pokonały sopocianki 3:0 (25:13, 25:23, 25:15).

Mistrzynie Polski grały w składzie: Werblińska, Blagojevic, Montano, Gajgał-Anioł, Wołosz, Bednarek-Kasza, Zenik (l), oraz Zaroślińska, Bełcik.

Trener Głuszak postanowił, że jego podopieczne rozpoczną mecz w dość eksperymentalnym składzie. W ogóle w meczowym składzie nie znalazła się Veljkovic. Nie miało to jednak żadnego znaczenia, bo przewaga dobrze skoncentrowanych policzanek od samego początku była przygniatająca.

Mistrzynie Polski rozpoczęły mecz od prowadzenia 5:0 i od samego początku dały wyraźny sygnał, że chcą mecz zakończyć szybko i bez zbędnych ceregieli. Miały nieco kłopotów w drugiej partii. Przegrywały na początku, później odzyskały prowadzenie, ale sopocianki ponownie wyszły na prowadzenie 18:15. W końcówce przy stanie 21:24 obroniły jeszcze dwa meczbole, ale przy trzecim skapitulowały.

Trzeci set ponownie przebiegał według ustalonego w pierwszej partii scenariusza. Szybkie prowadzenie na początku ustawiło grę w secie, przewaga policzanek była wyraźna, a wygrana niezagrożona. (par)

I set – 5:0, 10:5, 15:10, 20:13, 25:13.

II set – 3:5, 10:7, 15:18, 20:19, 25:23.

III set – 5:1, 10:5, 15:11, 20:13, 25:15.