Siatkówka. Wielkie emocje w Lidze Mistrzyń i przegrany tie-break Chemika [GALERIA]

Data publikacji: 21 lutego 2023 r. 20:51
Ostatnia aktualizacja: 21 lutego 2023 r. 23:43
Siatkówka. Wielkie emocje w Lidze Mistrzyń i przegrany tie-break Chemika

Po dramatycznym meczu i tie-breaku siatkarki Grupy Azoty Chemika Police uległy we wtorek (21 lutego) tureckiemu zespołowi Fenerbahce Stambuł, a rewanżowy pojedynek fazy play-off o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń odbędzie się za tydzień w Turcji.

Liga Mistrzyń siatkarek: GRUPA AZOTY CHEMIK Police - FENERBAHCE OPET Stambuł 2:3 (14:25, 29:27, 23:25, 25:22, 10:15)

CHEMIK: Kowalewska, Łukasik, Czyrniańska, Korneluk, Wasilewska, Brakocević-Canzian, Stenzel (libero) oraz Fabiola, Cipriano.

Policzanki zagrały z Fenerbahce po raz piąty w historii i wcześniej zawsze przegrywały 0:3, a we wtorek nawiązały wyrównaną walkę, choć pierwszy set wcale na to nie wskazywał.

Najbardziej dramatyczna była druga partia, w której polski zespół wygrał na przewagi. W czwartym secie policzanki przegrywały 9:15 i odwróciły losy spotkania, a po doprowadzeniu do remisu 20:20 poszły za ciosem. Początek tie-breaka był wyrównany, ale doświadczona drużyna ze Stambułu potrafiła po kilku akcjach przejąć inicjatywę. (mij)