Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.

Siatkówka. Trzysetowy spacerek Chemika

Data publikacji: 21 stycznia 2018 r. 19:36
Ostatnia aktualizacja: 21 stycznia 2018 r. 19:36

Liga Siatkówki Kobiet: POLI BUDOWLANI Toruń - CHEMIK Police 0:3 (16:25, 22:25, 21:25)

CHEMIK: Smarzek, Veljković, Mirković, Mędrzyk, Simeonova, Zaroślińska, Krzos (libero) oraz Gajgał-Anioł, Busa

Mecz czołowej drużyny z jednym z outsiderów nie wzbudził w Toruniu zbytniego zainteresowania, a w blisko 6-tysięcznej hali pojawiło się zaledwie ok. 400 kibiców.

Spotkanie było jednostronnym widowiskiem, a przewaga policzanek bezdyskusyjna. Nasz zespół do wygranej potrzebował zaledwie godzinę i 14 minut, a najkrótszy pierwszy set, trwał jedynie 20 minut.

Od początku pojedynku policzanki osiągnęły przewagę, a torunianki w pierwszym secie stawiały czoła do stanu 9:10. Później Chemik wygrał bardzo pewnie do 16. Drugi set był bardziej zacięty, ale w końcówce Chemik przejął inicjatywę i triumfował.

W ostatniej partii od początku wyraźnie prowadził nasz zespół, ale pewne rozluźnienie spowodowało, że gospodynie doprowadziły do stanu 21:22. Mobilizacja na finiszu pozwoliła jednak podopiecznym Jakuba Głuszaka pewnie zwyciężyć. Najlepszą zawodniczką meczu (MVP) wybrana została Mędrzyk.©℗ (mij)