piątek, 15 lutego 2019.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Trzy policzanki na zgrupowaniu kadry

Siatkówka. Trzy policzanki na zgrupowaniu kadry

Siatkówka. Trzy policzanki na zgrupowaniu kadry
Data publikacji: 2018-07-17 18:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-17 19:05
Wywietleń: 802 338905

Trzy siatkarki Chemika Police przybyły do Szczyrku po miesięcznej przerwie na zgrupowanie reprezentacji Polski. Wśród wybranek są nowe zawodniczki mistrzyń Polski: rozgrywająca Marlena Pleśnierowicz, przyjmująca Martyna Grajber i atakująca Martyna Łukasik, która ma być dublerka dla byłej już zawodniczki Chemika Malwiny Smarzek.

Trener Jacek Nawrocki na kolejne zgrupowanie powołał 19 zawodniczek. Polki rozegrają mecze kontrolne ze Słowenkami, Czeszkami i Słowaczkami oraz wystąpią w Szwajcarii w turnieju w Montreux.

Biało-czerwone imprezę docelową w obecnym sezonie mają już za sobą. W Lidze Narodów zanotowały udany występ zajmując dziewiąte miejsce. Jak powiedział selekcjoner, to zgrupowanie poświęcone będzie "wszechstronnemu rozwojowi techniczno-taktycznemu".

- Charakter prac, który sobie zaplanowaliśmy idzie w kierunku bardzo dużej indywidualizacji i to w różnych aspektach - w sferze technicznej, przygotowania fizycznego, ale również w sferze zdrowotnej, bo na ten element ciągle nie ma czasu zarówno w klubach, jak i w kadrze - tłumaczył Nawrocki.

Polki do Ligi Narodów przystąpiły praktycznie z marszu, krótko po zakończeniu rozgrywek ligowych i zaledwie tygodniu przygotowań. Teraz w Szczyrku będą miały więcej czasu na pracę, która ma zaowocować przede wszystkim w przyszłym roku, kiedy to reprezentacja zagra ponownie w Lidze Narodów i mistrzostwach Europy.

- W Lidze Narodów graliśmy bardzo dużo spotkań, ale mimo to, nie odpuszczaliśmy treningów. Dużą pracę wykonaliśmy na zajęciach między podróżami i meczami. One głównie były skierowane na techniczną kontrolę nad piłką i na zasady taktyczne, które chcielibyśmy stosować w kadrze. Dzisiaj pracujemy nad tym, aby dziewczyny w sposób bezbolesny zmieniały systemy grania zarówno w bloku, przyjęciu czy obronie. Kładziemy nacisk na wszechstronny rozwój techniczno-taktyczny. Ten okres przyda się im w kontekście przyszłości zarówno klubowej, jak i reprezentacyjnej - podkreślił Nawrocki.

Szkoleniowiec zaznaczył, że w kadrze jest grupa młodych zawodniczek, która musi się jeszcze sporo nauczyć; w najbliższych tygodniach będzie na to czas.

- Wiele dziewcząt, które są na zgrupowaniu, nie ma za sobą jakiejś wielkiej przeszłości. One są jeszcze młode i wchodzą dopiero w dorosłą siatkówkę. Wiele rzeczy muszą sobie przyswoić. Poza tym uważam, że pewne elementy w siatkówce przyswaja się do późnego wieku, nigdy na to nie jest za późno. Chciałbym przepracować ten okres jak najlepiej, czeka nas też sporo grania - zwrócił uwagę trener.

Pierwszym sparingpartnerem biało-czerwonych będą Słowenki (2-4 sierpnia w Nowym Dworze Mazowieckim). Potem zmierzą się z Czeszkami (7-9 sierpnia w Jabloncu) oraz Słowaczkami (17-20 sierpnia w Szczyrku). W dniach 3-10 września wezmą udział w prestiżowym turnieju Volley Masters w Montreux i będzie to ostatni akcent sezonu reprezentacyjnego.

- W Szwajcarii zagramy w grupie m.in. z Brazylią i Rosją, które będą w środku przygotowań do mundialu. Każdą tego typu imprezę musimy traktować poważnie. Każdy kontakt z mocnym zespołem, czy to jest sparing, czy oficjalny mecz jest dla nas niezwykle ważny. W tym sezonie mieliśmy handicap, że mogliśmy pograć w Lidze Narodów z całą światową czołówką, a tego nam w ostatnich latach brakowało - podsumował szkoleniowiec. (pap)

Fot. facebook

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy