Sobota 21 maja 2022r. 
REKLAMA

Siatkówka. Trzy liderki z Chemika

Data publikacji: 2022-05-11 08:33
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-11 08:33
Siatkówka. Trzy liderki z Chemika
Maria Stenzel to najlepiej przyjmująca siatkarka zakończonego w niedzielę sezonu Tauron Ligi. Fot. Ryszard PAKIESER  

Trzecie z rzędu mistrzostwo Polski zdobyte przez Chemika było efektem dobrej postawy nie tylko całego zespołu, ale także wysokiej dyspozycji podstawowych siatkarek. Znalazło to odzwierciedlenie w posezonowych rankingach, w których trzy siatkarki mistrza Polski zajęły pierwsze lokaty.

Najmocniej swoje pozycje w Tauron Lidze podkreśliła bohaterka finałów Jovana Brakocević-Canzian. Dwa wyróżnienia MVP w meczach z Developresem pozwoliły Serbce zrównać się w tym elemencie z wcześniejszymi liderkami rankingu Olivią Różański (Legionovia) i Valentiną Diouf (ŁKS). Wszystkie trzy siatkarki zakończyły sezon z 7 wyróżnieniami.

Jovana Brakocević-Canzian była też drugą zawodniczką w klasyfikacji punktujących tegorocznej Tauron Ligi. Z dorobkiem 469 punktów przegrała tylko z Olivią Różański, która jako jedyna złamała barierę 500 punktów, zapisując na swoim koncie 509 punktów. Różański wyprzedziła też atakującą Chemika o 46 punktów w klasyfikacji najlepiej atakujących. Wśród najskuteczniej zagrywających Jovana Brakocević-Canzian z 30 asami została wyprzedzona tylko przez Veronikę Jonas-Perry, która popisała się 36 asami.

Bezkonkurencyjna wśród blokujących Tauron Ligi była w tym sezonie Agnieszka Kąkolewska. Środkowa Chemika, która po rocznej przerwie ponownie otrzymała powołanie do kadry narodowej, jako jedyna siatkarka popisała się w tym sezonie na ligowych parkietach 100 punktowymi blokami. Druga w klasyfikacji Kamila Witkowska miała 90 bloków, a rywalizująca w finale z Chemikiem Magdalena Jurczyk z Developresu 89 bloków.

Wśród przyjmujących ligi tylko jedna siatkarka może pochwalić się średnią na poziomie ponad 60 procent. To Maria Stenzel z Chemika, która przyjmowała z precyzją 61,70 procent.

W czołowych „10" rankingów atakujących, punktujących i wyróżnianych nagrodą MVP znalazła się ponadto Martyna Łukasik. Martyna Czyrniańska została tymczasem sklasyfikowana wśród sześciu najlepiej zagrywających siatkarek ligi.

(woj)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA