Środa, 17 lipca 2024 r.

Siatkówka. Trochę walki na pożegnanie Ligi Mistrzyń

Data publikacji: 26 lutego 2019 r. 19:48
Ostatnia aktualizacja: 26 lutego 2019 r. 19:59

Liga Mistrzyń CEV: DYNAMO Moskwa - CHEMIK Police 3:1 (25:20, 25:17, 22:25, 25:21)

CHEMIK: Mirković, Mędrzyk, Grajber, Chojnacka, Ogbogu, Gamma, Busa (libero) oraz Pleśnierowicz, Bednarek, M. Łukasik

W ostatnim meczu tej edycji Ligi Mistrzów Chemik podjął w Moskwie walkę z wyżej notowanym rywalem (podobnie jak w pierwszym spotkaniu w Netto Arenie zakończonym tie-breakiem), ale zdołał wygrać zaledwie jednego seta.

Początek pierwszej partii należał do polickiej drużyny, ale osiem punktów zdobytych pod rząd przez Rosjanki przesądziło o ich zwycięstwie. W drugiej części gry gospodynie prowadzone przez najlepszą na boisko Gonczarową (30 punktów w całym meczu) dominowały od początku do końca.

Gdy w trzecim secie Dynamo objęło prowadzenie 5:1, wydawało się, że mecz zbliża się do końca. Chemik jednak poderwał się do walki, a Martyna Łukasik znalazła sposób na radzenie sobie z rosyjskim blokiem, dzięki czemu policzanki zwyciężyły.

W najdłuższym, trwającym blisko pół godziny czwartym secie, Chemik prowadził już 14:11, ale gospodynie zdołały się zmobilizować i wygrały zapewniając sobie awans do dalszych gier, a nasz zespół zakończył rozgrywki na ostatnim miejscu w grupie. ©℗ (mij)