Czwartek, 18 lipca 2024 r.

Siatkówka. Tie-break policzanek w Lidze Mistrzyń

Data publikacji: 22 grudnia 2022 r. 21:01
Ostatnia aktualizacja: 22 grudnia 2022 r. 23:00

Drugie zwycięstwo odniosły siatkarki Grupy Azoty Chemika Police w Lidze Mistrzyń, pokonując dopiero po dramatycznym tie-breaku (choć Polki prowadziły już 2:0) wicemistrza Rumunii CSM Targoviste, a więc w praktyce tracąc punkt z teoretycznie słabszym rywalem...

II kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzyń siatkarek: CSM Targoviste – GRUPA AZOTY CHEMIK Police 2:3 (17:25, 19:25, 26:24, 26:24, 16:18).

CHEMIK: Brakocević-Canzian, Czyrniańska, Łukasik, Wasilewska, Korneluk, Oveckova oraz Stenzel (libero) - Cipriano, Fabiola, Sikorska

Chemik bez problemów wysoko wygrał dwa pierwsze sety, ale od trzeciej partii obraz gry zupełnie się zmienił a mecz się wyrównał. Dwa kolejne sety policzanki przegrały na przewagi, a w tie-breaku Rumunki wygrywały już czterema punktami (12:8). Na szczęście policzanki, prowadzone do boju przez najskuteczniejszą zawodniczkę spotkania Brakocević-Canzian, walczyły do końca, odrobiły straty i zadały decydujący cios. na wagę zwycięstwa.

W drugim meczu Grupy E, turecki Eczacibasi Stambuł wygrał w Płowdiw z bułgarską Maricą 3:0.