wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Telefon i szybka decyzja (ROZMOWA)

Siatkówka. Telefon i szybka decyzja (ROZMOWA)

Siatkówka. Telefon i szybka decyzja (ROZMOWA)
Data publikacji: 2016-09-29 09:47
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-30 11:24
Wywietleń: 366 156972

Rozmowa z siatkarzem Espadonu Dawidem Murkiem

– JAK działaczom Espadonu udało się pana namówić do przeprowadzki do Szczecina?

– Szczerze mówiąc długo się nie zastanawiałem nad podjęciem tej decyzji. Nie miałem wcześniej żadnych propozycji i czekałem,czy ktoś zadzwoni i da mi jeszcze szanse pobawić się w siatkówkę. Marcin Nowak zadzwonił i zaproponował grę na pozycji libero.

– Nie jest dla pana problemem, że będzie pan grał na libero. Całą karierę był pan przecież przyjmującym imponującym dobrym atakiem?

– To jest płynne przejście z pozycji przyjmującego na libero. Inny zawodnik może miałby problem, ale ja nie mam obaw o grę jako libero. Małe przetarcie miałem już w Bydgoszczy, gdzie już występowałem na tej pozycji. Wprawdzie w drugim sezonie w Łuczniczce znów wróciłem na przyjęcie, ale myślę, że potrafię się szybko przestawić. Na pewno ciągnie mnie jeszcze na siatkę, ale koncentruję się nad tym, co mam robić i co do mnie będzie należało w tym sezonie.

– Obserwując treningi widać pana ogromne zaangażowanie. Czy chce pan swoim profesjonalizmem pokazać młodszym zawodnikom, że jest pan ciągle w siatkarskim gazie?

– Zawsze wychodziłem na trening, żeby dać z siebie wszystko, Taki mam charakter, że chcę z meczu i treningu wrócić spełniony.

– Ma pan za sobą kilkanaście sezonów w ekstraklasie i zna poziom rozgrywek. Jak w przededniu inauguracji ocenia pan szanse i możliwości Espadonu?

– Po sparingach ciężko cokolwiek powiedzieć, bo trener sprawdzał różne ustawienia. Jest dużo nowych zawodników, nowy rozgrywający, który jest mózgiem drużyny i musieliśmy się zgrywać. Plusy było już widać, bo momentami gra bardzo fajnie wyglądała. Jest dużo doświadczonych zawodników z Plus Ligi, kilku młodych i ciekawi zawodnicy z zagranicy. To jest fajna mieszanka i jeśli uda się to wszystko zgrać może to dobrze wyglądać na boisku.

– Co może być atutem Espadonu w rozgrywkach – skuteczna zagrywka prezentowana na sparingach, czy wysoki blok?

– Zagrywkę mamy ciekawą i jeśli zaskoczy możemy być groźnym zespołem. Na treningu to fajnie wychodzi, ale trzeba to jeszcze przełożyć na mecz, gdzie dochodzi presja i nie można sobie pozwolić na błędy. Rywale klasy Zaksa takie błędy bezlitośnie wykorzystają.

Przed Espadonem seria trudnych spotkań. Jak podchodzi pan do pojedynków z trójką medalistów poprzedniego sezonu?

– Kalendarz jest bardzo mocny. Gramy na początek u siebie i powinniśmy się z tego cieszyć, ale przyjeżdża do Szczecina prawdziwy polski siatkarki top. Będziemy robić wszystko, aby napsuć Zaksie, Resovii i Skrze jak najwięcej krwi. Postaramy się wykorzystać fakt, że może zlekceważą nas jako beniaminka i miejmy nadzieję, że urwiemy tym mocniejszym rywalom jakieś punkty. ©℗

Rozmawiał Wojciech TACZALSKI

Fot. R. Pakieser

Komentarze

guciu
I dobrze że są tacy co do doprowadzą do klasowej gry chłopaków z Szczecina.
2016-09-30 10:42:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy