Czwartek, 18 lipca 2024 r.

Siatkówka. Szybka wygrana Chemika na rozgrzewkę przed Ligą Mistrzyń

Data publikacji: 18 grudnia 2022 r. 19:55
Ostatnia aktualizacja: 18 grudnia 2022 r. 20:55

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police w szczecińskiej Netto Arenie pokonały Moya Radomkę Lotnisko Radom w meczu 8. kolejki Tauron Ligi, a już w poniedziałek policzanki wylecą do Rumunii, gdzie rozegrają spotkanie 2. kolejki Ligi Mistrzyń.

Tauron Liga siatkarek: GRUPA AZOTY CHEMIK Police - MOYA RADOMKA LOTNISKO Radom 3:0 (25:14, 25:16, 25:23)

CHEMIK: Korneluk, Wasilewska, Łukasik, Cipriano, Brakocević-Canzian, Oveckova, Stenzel (libero) oraz Czyrniańska, Sikorska, Fabiola, Pol, Jagła (libero)

Pierwszy set układał się po myśli polickiego trenera Marka Mierzwińskiego, który szybko mógł desygnować na parkiet zmienniczki, które utrzymały dobry poziom i kontrolowały grę, kończąc partię już po 22 minutach. Drugi zdominowany przez Chemika set też był praktycznie bez historii i trwał trzy minuty dłużej niż pierwszy.

Pewne problemy naszej drużyny pojawiły się jednak w trwającym ponad pół godziny trzecim secie, w którym doszło do wyrównanej końcówki, lecz na szczęście chemiczki rozstrzygnęły ją na swoją korzyść. W kluczowym momencie ważny blok postawiła Joanna Sikorska, a trwający w sumie tylko godzinę i 18 minut mecz, atakiem z lewego skrzydła skończyła Martyna Łukasik.

W Chemiku najskuteczniejsze były siatkarki, które nie rozpoczęły pojedynku w podstawowej szóstce: zdobywczyni 12 punktów Martyna Czyrniańska oraz wspomniana już Sikorska, mająca na koncie o jedną zdobycz mniej. Po 8 punktów zdobyły: kończąca atakiem mecz Łukasik, Iga Wasilewska oraz Agnieszka Korneluk, która wyróżniała się przy grze blokiem.

W ośmiu ligowych kolejkach Chemik wygrał 7 spotkań i zajmuje III miejsce w tabeli Tauron Ligi.