czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Szczecin walczy o organizację mistrzostw Europy

Siatkówka. Szczecin walczy o organizację mistrzostw Europy

Siatkówka. Szczecin walczy o organizację mistrzostw Europy
Data publikacji: 2016-07-27 17:42
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-28 12:41
Wywietleń: 224 146046

Szczecin chce być współgospodarzem przyszłorocznych mistrzostw Europy siatkarzy. Decyzja o przyznaniu roli gospodarza czterem polskim miast nastąpi 25 sierpnia tego roku - na równo rok przed inauguracją finałowego turnieju.

 Chcemy, aby Szczecin stał się częścią naszych planów i jestem przekonany, że za jakiś czas pojawi się tu żeńska lub męska drużyna narodowa – zapewnia Artur Popko, członek wydziału strategii Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Niewykluczone, że pierwsza okazja do oglądania siatkówki w reprezentacyjnym wydaniu nadarzy się już w roku 2017, kiedy to na terenie Polski mają być organizowane mecze w ramach Ligi Światowej, Grand Prix czy mistrzostw Europy.

– Na tę chwilę wiadomo, że podczas tych ostatnich zawodów reprezentacja Polski ma rozgrywać swoje mecze w Gdańsku. Potrzebne będą jednak jeszcze trzy inne miasta, w których grać będą przedstawicielepozostałych grup. Rozmawiamy z wieloma kandydatami, ale kto wie, może jednym z nich będzie właśnie Szczecin – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes PZPS.

Szczecin już raz dostał organizację turnieju finałowego mistrzostw Europy. W roku 2013 turniej zorganizowały: Polska i Dania. W grupie przyznanej do Szczecina miały wystąpić między innymi: Rosja, Bułgaria i Niemcy, a więc kraje bardzo medialne i prestiżowe pod względem sportowym. 

Turniej jednak w Szczecinie nie odbył się, bo przeciągnęla się budowa hali sportowej. Później w roku 2014 Szczecin otrzymał obietnicę zorganizowania memoriału Huberta Wagnera, ale w ostatniej chwili imprezę przeniesiono do Krakowa. Tam bowiem miały się odbyć siatkarskie mistrzostwa świata, a hala w Krakowie miał przejść przez próbę generalną.

Tym razem nic już nie powinno stać na przeszkodzie. Szczecin do tej porzy wzbraniał się ze zgłaszaniem aplikacji na ważne sportowe wydarzenia z uwagi na dość wysokie koszty. Te podczas mistrzostw Europy również będą wysokie, ale Szczecin wydaje się być zdeterminowany, by zawody zorganizować.

Finałowy turniej mistrzostw Europz rozegrany zostanie na przełomie sierpnia i września przyszłego roku. (par)

 

 

Komentarze

Jan
Jeśli już koniecznie Szczecin chce walczyc, to z menelami i inną patologią, brudem i smrodem nie myjących się mieszkańców, takimi samymi zapyziałymi ulicami, placami, ze szczecińską "bylejakością", itd., itd.
2016-07-28 12:36:35
Meeee
Już raz miała być super impreza w Azoty Arenie i co?
2016-07-28 07:42:34
zdiniu
miasto wylozy z 5 baniek to bedzie meczyk
2016-07-27 20:35:02
ggooollik
miasto musi wylozyc 4 melony na taka impreze pzps nic zadarmo nie da
2016-07-27 20:12:16
d
To się przecież kupuje! Nie trzeba udawać walki, no chyba, że o pieniądze!
2016-07-27 19:20:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”