Siatkówka. Stocznia zatrzymała wicelidera

Data publikacji: 2018-11-18 20:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-19 19:18
Wywietleń: 1019 362089

PlusLiga siatkarzy: STOCZNIA Szczecin – CERRAD CZARNI Radom 3:1 (25:16, 25:23, 22:25, 25:23)

STOCZNIA: Kazijski, Kurek, Van de Voorde, Gałązka, Żygadło, Hoag, Rossard (libero), Wika (libero) oraz Penczew.

Podrażnieni porażką w Zawierciu siatkarze Stoczni wrócili do Netto Areny mocno zmotywowani i rozprawili się w czterech setach z niepokonanym od sześciu kolejek wiceliderem rozgrywek.

Pierwszy set była w wykonaniu szczecinian koncertowy. Bezbłędnie atakował Bartosz Kurek, który nie pomylił się przy żadnej z sześciu prób. Świetnie funkcjonowało przyjęcie i blok, który przyniósł w pierwszej partii trzy punkty.

Kolejne trzy Stocznia zdobyła bezpośrednio z zagrywki. Na tak funkcjonujący kolektyw radomianie nie mieli w inauguracyjnym secie sposobu i ugrali zaledwie 16 punktów.

Niepokonany od sześciu kolejek wicelider z Radomia dużo wyżej ustawił Stoczni poprzeczką w drugiej partii. Cerrad poprawił skuteczność ataku, ale wciąż to szczecinianie częściej punktowali zagrywką i blokiem. Drugiego seta szczecinianie rozstrzygnęli po drugim setbolu i…po kolejnej w tym meczu rozstrzygniętej na swoją korzyść wideoweryfikacji.

W połowie III partii inicjatywę przejęli radomianie, którzy odrobili kilkupunktową stratę i rozstrzygnęli walkę po drugim setbolu. W tej odsłonie to goście atakowali z fantastyczną, 67-procentową skutecznością.

Czwarty set był najbardziej zacięty. Stocznia nie straszyła już zagrywką, ani blokiem i zespoły punktowały głównie atakiem. Wymianę ciosów lepiej wytrzymali gospodarze, a dwa decydujące punkty zdobył atakiem najlepszy gracz meczu - Bartosz Kurek. ©℗ (woj)