piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Spójnia w I lidze

Siatkówka. Spójnia w I lidze

Siatkówka. Spójnia w I lidze
Data publikacji: 2020-03-27 16:07
Wywietleń: 704 449205

Siatkarki Spójni Stargard, które rozgrywki grupowe II ligi zakończyły na pozycji lidera awansowały do I ligi. To największy sportowy sukces istniejącej od zaledwie pięciu lat sekcji.

- Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej, przy aprobacie Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, wobec braku możliwości rozstrzygnięć sportowych wynikających z aktualnej sytuacji epidemiologicznej postanowił niniejszym zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020. Decyzją Zarządu PZPS żaden zespół z I ligi kobiet nie spada do ligi niższej. Klasyfikacja końcowa sezonu 2019/2020 w II lidze kobiet w każdej grupie została ustalona na podstawie tabeli po rundzie zasadniczej. Do I ligi kobiet prawo awansu otrzymują zespoły sklasyfikowane na pierwszych miejscach w swoich grupach: KS Spójnia Stargard, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, KS Olimpia Jawor, Asotra MKS-MOS Płomień Sosnowiec, bez możliwości odstąpienia miejsca innemu zespołowi - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Siatkarki Spójni mają za sobą niezwykle udany sezon. Na drugoligowym froncie wygrały 16 z 20 spotkań, a kluczowe dla zajęcia pierwszej pozycji w tabeli było zwycięstwo w Stargardzie z wiceliderem Pałacem II Bydgoszcz.

W stargardzkiej ekipie prowadzonej przez trenerów Tomasza Adamczyka i Arkadiusza Rozwóda występowało kilka siatkarek mających za sobą występy w pierwszoligowym PSPS Chemiku Police m.in Natalia Matusz, Agnieszka Kazaniecka i Joanna Sowa.

Ostatnim zachodniopomorskim klubem siatkarskim występującym na zapleczu żeńskiej ekstraklasy był w sezonie 2016/2017 PSPS Chemik Police. Klub z Polic z powodu kłopotów finansowych nie dokończył rozgrywek. (woj)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie