piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Sobota z gwiazdami

Siatkówka. Sobota z gwiazdami [GALERIA]

Siatkówka. Sobota z gwiazdami
Data publikacji: 2017-05-27 20:28
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-27 21:06
Wywietleń: 889 260323

Niezwykle intensywny weekend miało trzydziestu sportowców, którzy włączyli się do tegorocznej akcji charytatywnej Siatkarze dla Hospicjum.

Rano grupa wybitnych zawodników uczestniczyła w biegu Piątka z Gwiazdami na Arkonce, a popołudniu reprezentanci Polski, medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy zaprezentowali się przed 4-tysięczną publiczności w Azoty Arenie w meczu siatkarskim.

Bieg na Arkonce odbył się po raz pierwszy w historii, a jednym z jego uczestników był siatkarski mistrz Europy Michał Ruciak. W siatkówkę gwiazdy zagrały już ósmy rok z rzędu.

Tradycyjnie wystąpili w nim nie tylko zawodowi siatkarze i siatkarki, ale także przedstawiciele innych dyscyplin i to właśnie oni zebrali podczas przedmeczowej prezentacji największe owacje. Piłkarz ręczny Mariusz Jurasik i skoczek narciarski Maciej Kot zostali obok Krzysztofa Ignaczaka najgoręcej przywitani. 

Kot był zresztą bohaterem pierwszych akcji meczu, kiedy po jego zagrywkach drużyna zdobyła trzy punkty. Później pierwsze skrzypce zaczął grać, na parkiecie i poza nim, Daniel Pliński.

Wicemistrz świata jeszcze w trakcie I seta zameldował się na trybunach, gdzie witał się z kibicami, a po chwili z grupą kilkudziesięciu dzieci zrobił pociąg, z którym przejechał całą halę łącznie z parkietem. 

Swoje pięć minut miały także występujące w meczu siatkarki z mistrzyniami Europy w składzie z Dorotą Świeniewicz i Magdaleną Śliwą w składzie. Zmieniły się cherleederki i odtańczyły ciekawy układ muzyczny. Największym talentem  w tej próbie wykazała się była siatkarka Chemika Izabela Kowalińska.

Podczas trzech przeprowadzonych tego dnia licytacji zdobyto 20 tysięcy złotych. Za najwyższą kwotę 11 tysięcy wylicytowano koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego. To tylko część środków, które zostaną przekazane na pomoc podopiecznym Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Cała kwota uzyskana podczas tegorocznej akcji będzie znana za kilka dni po podsumowaniu wpływu z biletów, pakietów startowych Piątki z Gwiazdami, licytacji internetowych i wpływów od sponsorów. (woj)

Fot. R. Pakieser

Siatkówka. Sobota z gwiazdami Siatkówka. Sobota z gwiazdami Siatkówka. Sobota z gwiazdami Siatkówka. Sobota z gwiazdami Siatkówka. Sobota z gwiazdami Siatkówka. Sobota z gwiazdami Siatkówka. Sobota z gwiazdami Siatkówka. Sobota z gwiazdami Siatkówka. Sobota z gwiazdami

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy