poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Smarzek liderką Chemika i reprezentacji

Siatkówka. Smarzek liderką Chemika i reprezentacji

Siatkówka. Smarzek liderką Chemika i reprezentacji
Data publikacji: 2017-07-11 19:15
Wywietleń: 1064 274736

Malwina Smarzek wyrasta na nową liderkę kadry siatkarek. Na pierwszym turnieju tegorocznego World Grand Prix skrzydłowa Chemika była najskuteczniejszą kadrowiczką. 21-latka zdobyła 52 punkty, a reprezentacja bez straty seta wygrała z Chorwacją, Kanadą i Argentyną.

– Jesteśmy drużyną i tak gramy. Każda z nas skupia się na meczu, na tym, co mamy do zrobienia na parkiecie. Kluczem do naszej gry jest zagrywka, to jest dla nasz podstawowy element – mówiła po jednym ze spotkań Malwina Smarzek.

Reprezentacyjny przygoda Malwiny Smarzek zaczęła się przed czterema laty, kiedy to zadebiutowała w kadrze prowadzonej przez Piotra Makowskiego. To jednak dopiero obecny szkoleniowiec Jacek Nawrocki zdecydował się powierzyć zawodniczce nową rolę – nominalną atakującą przestawił na przyjęcie. Eksperyment sprawdził się nie tylko w reprezentacji, ale także w klubie. Smarzek często była w spotkaniach Ligi Mistrzyń, Orlen Ligi, Pucharu Polski wyróżniającą się zawodniczką Chemika.

W kadrze świetnie układa się współpraca skrzydłowej mistrzyń Polski z byłą rozgrywającą Chemika Joanną Wołosz. Wołosz bezbłędnie wykorzystuje dynamikę i doskonałą dyspozycję Smarzek. Żadna inna zawodniczka nie otrzymuje tylu wystaw, ale jak pokazują statystyki to dobry wybór rozgrywającej. Skrzydłowa Chemika w trzech kolejnych meczach była najskuteczniejszą zawodniczką. Punktowała atakiem, serwisem i blokiem. W kolejnych meczach zdobyły 19, 17 i 15 punktów

Smarzek jest jedyną zawodniczką z drużyny mistrzyń Polski, która grała na turnieju w Argentynie. W żadnym z trzech spotkań nie wybiegła na parkiet Aleksandra Krzos, a nowa zawodniczka Chemika Natalia Mędrzyk nie poleciała do Ameryki Południowej z powodu kontuzji stopy.

Polskie siatkarki po trzech zwycięstwach w turnieju w argentyński Neuque prowadzą w klasyfikacji generalnej World Grand Prix drugiej dywizji. Do rozegrania pozostały jednak jeszcze dwa turnieje. W najbliższy weekend Polki czeka występ przed własną publicznością w Ostrowcu, a później wyjazd do koreańskiego Suvon. ©℗ (woj)

Fot. twitter

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy