czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Siatkarki SMS Police rozpoczęły przygotowania

Siatkówka. Siatkarki SMS Police rozpoczęły przygotowania

Siatkówka. Siatkarki SMS Police rozpoczęły przygotowania
Data publikacji: 2015-08-14 09:19
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:13
Wywietleń: 799 11897

Zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police rozpoczęły okres przygotowawczy do sezonu 2015/16. Od 10 do 16 sierpnia trenują na własnych obiektach, później wyjadą na zgrupowanie sportowe do Karpacza.

Dwa razy dziennie, codziennie. Tak będzie wyglądać pierwsza część okresu przygotowawczego II-ligowych zawodniczek SMS Police. Treningi w hali, na stadionie i w siłowni. Sztab szkoleniowy dokładnie zaplanował każdy trening, tak aby przygotowanie do sezonu było jak najlepsze.

- To zgrupowanie w Policach charakteryzować się będzie tym, że poranne zajęcia w hali będą poświęcone technice - mój zespół jest bardzo młody i nad techniką musimy pracować każdego dnia. Po południu natomiast będziemy pracować nad lokalną wytrzymałością siłową i wytrzymałością tlenową, w siłowni i na stadionie – mówi trener II-ligowego SMSu Police Jerzy Taczała.

W porównaniu z rokiem ubiegłym, przygotowania do sezonu rozpoczęły się tydzień wcześniej. To bardzo ważne, z uwagi na fakt, że rozgrywki ligowe zaczynają się już pod koniec września.

- To, że trenujemy teraz w Policach wynika z dobrej woli ludzi, którzy mają na to wpływ i to jest najważniejsze. W poprzednich latach także zaczynaliśmy przygotowania w Policach, ale nie w zeszłym roku. Wtedy zaczynaliśmy przygotowania od zgrupowania w Karpaczu. Rozgrywki ligowe zaczynają się już pod koniec września. My, przygotowując się do sezonu wcześniej, możemy wykonać większą pracę, która będzie owocowała lepszym przygotowaniem do sezonu – dodaje Jerzy Taczała.

Pierwszy trening w okresie przygotowawczym był poświęcony sprawdzianom. Trenerzy Jerzy Taczała i Mateusz Sylla chcieli zobaczyć w jakiej dyspozycji są po wakacjach dziewczęta.

- Chodzi o dyspozycję skocznościową, siłową i szybkościową. Były to próby związane z cechami motorycznymi. Te sprawdziany zrobiliśmy po to, żeby po miesiącu pracy zobaczyć jaki będzie progres. Bo będzie i w to nie wątpię – mówił trener Jerzy Taczała.

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy