poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Set na osłodę

Siatkówka. Set na osłodę

Siatkówka. Set na osłodę
Data publikacji: 2018-02-21 19:38
Wywietleń: 910 315240

Dinamo Kazań - Chemik Police 3:1 (24:26, 25:16, 25:23, 25:14)

Chemik: Smarzek, Busa, Mędrzyk, Simeonova, Veljković, Mirković, Krzos (libero) oraz Holston, Bełcik, Gajgał-Anioł.

Chemik jako pierwszy zespół w Lidze Mistrzyń urwał seta Dinamu. Nie zatrzymał jednak lidera grupy w C w drodze do kolejnej fazy europejskich rozgrywek.

Mistrzynie Polski miały w Kazaniu wzloty i fatalne momenty. Z dobrej strony pokazały się zwłaszcza w pierwszej partii. Skuteczna gra w ataku, poprawne przyjęcie i trzy punktowe bloki pozwoliły Chemikowi rozpocząć mecz od niespodzianki.

Co ciekawe policzanki miały w tym secie lepsze statystyki od faworyzowanych Rosjanek. Duża w tym zasługa Smarzek, grającej w zastępstwie kontuzjowanej Zaroślińskiej na pozycji atakującej, która w inauguracyjnym secie zdobyła 10 punktów. 

Równie dobry fragment Chemik miał jeszcze w trzeciej odsłonie, gdy od stanu 21:14 doprowadził do emocjonującej, choć przegranej końcówki. Dobry mecz rozgrywała środkowa Simeonova, która skończyła 9 z 12 ataków i obok Smarzek była najskuteczniejszą siatkarką Chemika

Niestety więcej było w Kazaniu upadków mistrzyń Polski niż wzlotów. Przez większą część meczu szwankowało przyjęcie. Fatalnie w tym elemencie spisywała się zwłaszcza Mędrzyk (zaledwie 14-procent pozytywnego odbioru).

Chemik zepsuł 12 zagrywek, 11 ataków, a 18 razy został zatrzymany przez blok rywalek. Mistrzynie Polski nie miały też wartościowych zmienniczek. Nie miał kto zastąpić zagubionej Mędrzyk, a dyspozycja Holston nie dawała szans na chwilę wytchnienia dla Smarzek.

Miejscowe w trudnych momentach Chemika zdobywały punkty seriami. Tak było m.in. w trzeciej partii, którą Rosjanki rozpoczęły od prowadzenia 7:0 i decydującej, w której Dinamo odskoczyło na 21:10.

Wygrany set w Kazaniu to optymistyczny akcent, który jednak wcale nie dowodzi, że Chemik ma za sobą problemy z ostatnich tygodni. ©℗(woj)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy