Piątek, 26 kwietnia 2024 r.

Siatkówka. Rozgromili Hiszpanię, o półfinał z Niemcami

Data publikacji: 21 września 2019 r. 21:38
Ostatnia aktualizacja: 21 września 2019 r. 21:38

Polscy siatkarze wygrali w Apeldoorn z Hiszpanami 3:0 (25:18, 25:13, 25:16) w 1/8 finału mistrzostw Europy.

Biało-czerwoni w tym samym holenderskim mieście w poniedziałek o awans do "czwórki" zagrają z Niemcami. Podopieczni Vitala Heynena miejsce w ćwierćfinale zapewnili sobie w piątą rocznicę wywalczenia mistrzostwa świata podczas imprezy odbywającej się w Polsce.

W obecnych ME w pięciu meczach fazy grupowej w Rotterdamie i Amsterdamie stracili tylko seta. Hiszpanie miejsce w 1/8 finału wywalczyli rzutem na taśmę. W ostatniej kolejce spotkań w gr. B niespodziewanie pokonali Niemców 3:1 i dzięki temu zepchnęli z czwartego miejsca w tabeli, ostatniego premiowanego awansem do fazy pucharowej, Słowaków.

We wcześniejszym spotkaniu 1/8 finału w Apeldoorn Niemcy wygrali z Holendrami 3:1. Poza Holandią organizatorami turnieju są także Belgia, Francja i Słowenia. (pap)