Data publikacji: 08 marca 2017 r. 20:41
Ostatnia aktualizacja: 08 marca 2017 r. 21:07

Espadon Szczecin – Indykpol Olsztyn 2:3 (25:20, 25:27, 25:17, 16:25, 11:15)

Espadon: Sladecek, Wołosz, Ruciak, Kluth, Zajder, Gałązka, Murek (libero) oraz Perłowski, Kozłowski, Miluszew, Mihułka (libero).

Siatkarze Espadonu wywalczyli punkt w meczu z kandydatem do medalu Plus Ligi. Szczecinianie, którzy zanotowali jeden z najlepszych występów w tym sezonie, mogli ten mecz wygrać, ale w drugiej partii nie wykorzystali piłki setowej.

Espadon zaskoczył rywali skutecznym atakiem ze środka siatki i ambitną postawą w defensywie. Szczecińscy siatkarze dołożył do tego w pierwszym secie pięć punktowych bloków i bardzo dobrą zagrywkę posyłając cztery asy.

Espadon ambitnie walczył także w drugim secie i mimo, że goście prowadzili już 1:5, szybko odrobił straty. Dzięki kolejnym dobrym zagrywkom i skutecznym atakom szczecinianie wyszli na prowadzenie i mieli nawet piłkę setową, której jednak nie wykorzystali.

Wygrana trzecie partia zapewniła Espdonowi punkt w tym meczu, ale apetyt był dużo większy. W drugiej części meczu Indykpol zdecydowanie poprawił skuteczność ataku i nie pozostawił beniaminkowi złudzeń. Włodarczyk, Hadrava i bezbłędny Pliński rozbili Espadon najpierw w czwartej partii, a następnie w tie-braku. ©℗ (woj)