Siatkówka. Przyjadą mistrzowie świata

Data publikacji: 20 października 2015 r. 15:38
Ostatnia aktualizacja: 12 grudnia 2015 r. 14:09

PLEJADA gwiazd wystąpi w piątek i sobotę w turnieju „Giganci siatkówki" w hali Azoty Arena. W barwach Skry Bełchtów kibice zobaczą dwóch najbardziej rozpoznawalnych polskich siatkarzy Mariusza Wlazłego i Michała Winiarskiego. Choć obaj nie wystąpili w tym roku w Pucharze Świata i na mistrzostwach Europy to od lat są pierwszoplanowymi graczami polskiej reprezentacji.

Mariusz Wlazły ma w dorobku dwa medale mistrzostw świata. W 2006 roku roku z polską kadrą sięgnął po brązowy medal w Japonii, a przed rokiem na turnieju rozgrywanym w naszym kraju wywalczył mistrzostw  o świata. Wlazły został wybrany MVP ubiegłorocznych mistrzostw świata, a w plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego polskiego sportowca 2015 roku zajął drugą pozycję.

Kariera klubowa Mariusza Wlazłego jest równie imponująca co reprezentacyjna. Od 12 lat jest związany ze Skrą Bełchatów, z którą wywalczył osiem tytułu mistrza kraju i dwukrotnie wystąpił w Final Four Ligi Mistrzów. W europejskich rozgrywkach otrzymywał wyróżnienia dla najlepszego atakującego i najlepiej punktującego. Przed kilkoma laty Mariusz Wlazły wystąpił już w Szczecinie w charytatywnym „Meczu Gwiazd" zorganizowanym przez stowarzyszenie Siatkarze dla Hospicjum. ©℗ (woj)

Cały artykuł czytaj w środowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.