Siatkówka. Policzanki wygrały i zapewniły sobie pierwsze miejsce przed play-off

Data publikacji: 24 lutego 2024 r. 22:05
Ostatnia aktualizacja: 25 lutego 2024 r. 08:23
Zwycięstwo w Łodzi przypieczętowało I miejsce policzanek w sezonie zasadniczym. Fot. Ryszard PAKIESER

Na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego, policzanki zwycięstwem w Łodzi zapewniły sobie przystąpienie do rywalizacji w play-offach z uprzywilejowanej pierwszej pozycji. Spotkanie z Budowlanymi, choć zakończyło się wysokim wynikiem, było jednak wyrównane.

Tauron Liga siatkarek: GROT BUDOWLANI Łódź - GRUPA AZOTY CHEMIK Police 0:3 (17:25, 24:26, 23:25)

CHEMIK: Natalia Mędrzyk, Elizabet Inneh-Varga, Iga Wasilewska, Martyna Łukasik, Agnieszka Korneluk, Marlena Kowalewska, Martyna Grajber-Nowakowska (libero) oraz Bruna Honorio Marques, Saliha Sahin i Xia Ding

Siatkarki Chemika zrehabilitowały się za niedawną ćwierćfinałową porażkę w Pucharze Polski z PGE Rysicami Rzeszów i wygrały ważny mecz z łodziankami, dwukrotnie zwyciężając w zaciętych końcówkach setów i zapisały na koncie pewne zwycięstwo. Ważnymi roszadami w składzie Chemika było wejście na parkiet Ding i Honorio. Najlepszą zawodniczką meczu uznano Mędrzyk, która zdobyła 13 punktów, a w statystykach ma też zapisane 3 udane bloki. W szeregach ekipy Marco Fenoglio wszystko funkcjonowało bardzo dobrze, począwszy od zagrywki, kończąc na atakach ze wszystkich stref.

W pierwszym secie przewaga chemiczek była bardzo duża i zapowiadało się na tzw. mecz bez historii. Trener łodzianek Maciej Biernat zmobilizował jednak swój zespół. Gdy w drugim secie przy zagrywce Małgorzaty Lisiak drużyna Budowlanych zdobyła 7 punktów, objęła prowadzenie 20:17. Później miejscowe siatkarki nie wykorzystały piłki setowej, a gdy w antenkę zaatakowała Jelena Blagojević, Chemik wygrał kolejną partię. W trzeciej odsłonie prowadzenie przechodziło raz na jedną, raz na drugą stronę i zrobiło się niebezpiecznie, gdy łodzianki miały cztery punkty przewagi, ale nie dowiozły jej do końca i po skutecznym bloku Korneluk ostatecznie przegrały seta i cały mecz. (mij)

Pozostałe wyniki: UNI - #Volley 2:3, Radomka - Bielsko-Biała 0:3.

1. GRUPA AZOTY CHEMIK 55 58-10 18 2
2. BKS Bielsko-Biała 49 52-19 17 3
3. PGE Rysice Rzeszów 45 50-19 15 4
4. ŁKS Commercecon Łódź 41 45-22 14 5
5. Grot Budowlani Łódź 37 42-28 12 8
6. UNI Opole 27 31-42 8 12
7. Radomka Radom 25 36-44 9 11