Siatkówka. Policki lider nie dał szans outsiderowi [GALERIA]

Data publikacji: 16 grudnia 2023 r. 22:14
Ostatnia aktualizacja: 23 grudnia 2023 r. 05:45
Siatkówka. Policki lider nie dał szans outsiderowi
Dla policzanek mecz z beniaminkiem okazał się przysłowiowym spacerkiem. Fot. Ryszard PAKIESER

Liderujące w tabeli policzanki rozpoczęły rundę rewanżową od wyraźnego zwycięstwa na zamykającym tabelę beniaminkiem z Mielca.

Tauron Liga siatkarek: GRUPA AZOTA CHEMIK Police - ITA TOOLS STAL Mielec 3:0 (25:21, 25:18, 25:17)

CHEMIK: Ding, Fedusio, Mędrzyk, Pierzchała, Wasilewska, Inneh-Varga, Jagła (libero)

Policzanki zagrały w szczecińskiej Netto Arenie w nieco eksperymentalnym składzie, ale jedynie pierwszy set był w miarę wyrównany - choć mielczanki ani razu nie były na prowadzeniu - a później w kolejnych partiach zaznaczyła się wyraźna przewaga Chemika.

W drugim secie jedynie na jego początku Stal zdołała uzyskać jednopunktowe prowadzenie. W ostatniej części meczu Chemik szybko uzyskał wyraźną przewagę punktową, a najlepszą zawodniczką całego meczu uznana została Elizabet Inneh-Varga. (mij)