Siatkówka. Polacy pokonali Włochów i...

Data publikacji: 2015-07-17 00:24
Ostatnia aktualizacja: 2015-07-17 23:12
Wywietleń: 457 4265

Polscy siatkarze pokonali Włochów 3:1 (25:15, 27:25, 20:25, 25:20) i zagrają w półfinale Ligi Światowej w Rio de Janeiro. To było pierwsze spotkanie biało-czerwonych w Final Six i zapewnili sobie co najmniej drugie miejsce w grupie J.

W piątek podopiecznych trenera Stephane'a Antigi czeka mecz z Serbią. Ekipa z Bałkanów, by również znaleźć się w strefie medalowej, musi wygrać. W pierwszym starciu turnieju finałowego uległa ona bowiem Italii 2:3.

W drugiej grupie jeszcze wszystkie trzy drużyny: Brazylia, obrońcy tytułu USA i Francja mają szansę na awans.

Polacy po raz ostatni medal Ligi Światowej zdobyli w 2012 roku, kiedy w Sofii jedyny raz triumfowali. Za końcowe zwycięstwo FIVB wypłaci premię w wysokości miliona dolarów. (PAP)