czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Plus Liga z Espadonem?

Siatkówka. Plus Liga z Espadonem?

Siatkówka. Plus Liga z Espadonem?
Data publikacji: 2016-05-30 18:19
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-30 18:25
Wywietleń: 243 135929

Najwcześniej w połowie czerwca zapadną decyzje o rozszerzeniu siatkarskiej Plus Ligi. Na decyzje Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej czekają Espadon Szczecin i GKS Katowice.

Przed kilkoma tygodniami kluby Plus Ligi opowiadały się zdecydowanie przeciwko dołączaniu do rozgrywek kolejnych drużyn. Ostateczne  decyzje należą jednak do Rady Nadzorczej PLPS.

- Na decyzje o kształcie Plus Ligi w przyszłym sezonie trzeba poczekać jeszcze około dwóch-trzech tygodni. Wszystko za sprawą trwających jeszcze audytów w klubach. Potrzebne były dodatkowe dokumenty i dopiero po ich weryfikacji Rada Nadzorcza podejmie decyzje. Mogę natomiast powiedzieć, że po rozmowach z klubami występującymi obecnie w Plus Lidze, klimat do rozszerzenia rozgrywek mocno się ocieplił. Coraz więcej klubów zaczyna doceniać możliwość pojawienie się w lidze nowych ośrodków - mówi rzecznik PLPS Kamil Składowski.

W najbliższych dniach do Szczecina i Katowic wybiera się delegacja Rady Nadzorczej Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej. W planach są rozmowy z prezesami Espadonu i GKS, spotkania z prezydentami miast i wizytacje hal.

Na portalach internetowych ukazała się ostatnio nawet informacja o gotowym już terminarzu na kolejny sezon, przygotowanym dla 16 drużyn, który zakłada start rozgrywek już we wrześniu.

- Na tym etapie przygotowane są trzy różne warianty terminarzy - zarówno dla szesnastu oraz czternastu drużyn jak i w najmniej prawdopodobnym z podziałem na grupy - informuje Kamil Składowski.

Wiadomo też, że kluby ze Szczecina i Katowic prowadzą zaawansowane rozmowy kontraktowe. O negocjacjach z Espadonem informował oficjalnie w rozmowie z „Kurierem" libero Krzysztof Ignaczak - mistrz świata z 2015 roku i uczestnik sobotniego Meczu Gwiazd. Nieoficjalnie wiadomo, że w Szczecinie zanosi się jeszcze na kilka innych równie ciekawych transferów z kraju i zagranicy. ©℗ (woj)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy