Strona główna > Sport > Siatkówka. Pierwsza wygrana Espadonu

Siatkówka. Pierwsza wygrana Espadonu

Data publikacji: 2016-11-27 22:24
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-28 15:30
Wywietleń: 979 177383

Siatkarze Espadonu Szczecin odnieśli pierwsze, historyczne zwycięstwo w Plus Lidze. Pokonali w szczecińskiej Azoty Arenie Łuczniczkę Bydgoszcz 3:2 (20:25, 25:21, 16:25, 25:14, 15:12).

Espadon grał w składzie: Kluth, Perłowski, Borovnjak, Ruciak, Gałązka, Sladecek, Wika.

Pierwszy set nie wskazywał na to, że szczecinianie mogą po raz pierwszy odnieść zwycięstwo. Rywale po niepewnym początku i krótkim prowadzeniu gospodarzy, przejęli inicjatywę i systematycznie powiększali przewagę. Pierwszą partię zakończyli zdecydowaną wygraną.

Drugi set niemal przez cały czas toczył się przy lekkiej przewadze miejscowych. Utrzymywali dwu, lub trzypunktowe prowadzenie i zachowali koncentrację w końcówce partii.

Trzecia odsłona była w wykonaniu szczecinian najsłabsza. Goście mieli zdecydowaną przewagę, byli niezagrożeni i szybko rozstrzygnęli partię na swoją korzyść.

W czwartym secie to z kolei miejscowi prowadzili od samego początku do końca bardzo wyraźnie i było jasne, że zwycięzcę będzie musiał wyłonić tie-braek.

Espadon zachował więcej sił, sprawiał wrażenie drużyny bardziej zdeterminowanej i po dwóch miesiącach ciągłych porażek wreszcie wygrał mecz i zdobył dwa punkty. (par)

I set – 5:4, 7:10, 9:15, 15:20, 20:25.

II set – 5:2, 9:10, 15:13, 20:17, 25:21.

III set – 5:4, 9:10, 12:15, 15:20, 16:25.

IV set – 5:2, 10:6, 15:10, 20:12, 25:14.

V set – 5:4, 10:7, 15:12.