Data publikacji: 10 lutego 2018 r. 20:53
Ostatnia aktualizacja: 10 lutego 2018 r. 20:53

Chemik Police - PTPS Piła 3:1 (25:19, 25:20, 23:25, 25:17)

Chemik: Bełcik, Smarzek, Gajgał-Anioł, Veljković, Mędrzyk, Busa, Krzos (libero) oraz Mirković, Zaroślińska-Król.

Niespełna trzy dni po występie w Lidze Mistrzyń w bułgarskim Płowdiw siatkarki Chemika walczyły o punkty na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet. Przed własna publicznością pokonały ekipę z Piły. To było ósme z rzędu zwycięstwo mistrzyń Polski w krajowych rozgrywkach.

Przeciwko PTPS policzanki zagrały zdecydowanie skuteczniej niż w ostatnim meczu Ligi Mistrzyń. W ataku skutecznościa imponowały Veljković i Medrzyk. Sporo punktów zdobywała też Smarzek, która w wyjściowej szóstce wyszła na boisko jako atakująca.

W pierwszym secie Chemik prowadził wyraźnie przez cały czas. W kolejnym pilanki doprowadziły do remisu 17:17, ale końcówka seta należała już do ekipy trenera Głuszaka. Zespół gości przełamał Chemika w trzeciej odsłonie,ale na więcej mistrzynie Polski już nie pozwoliły i w decydującej partii odniosły najbardziej przekonywujące zwycięstwo. (woj)