wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Montano w Chemiku na kolejny sezon

Siatkówka. Montano w Chemiku na kolejny sezon

Siatkówka. Montano w Chemiku na kolejny sezon
Data publikacji: 2016-08-16 15:43
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-16 15:43
Wywietleń: 1053 148822

SIATKARKI Chemika Police w okrojonym składzie rozpoczęły w poniedziałek przygotowania
do nowego sezonu. W zajęciach nie uczestniczy jeszcze walczący na igrzyskach olimpijskich Stefana Veljković oraz przygotowujące się do eliminacji mistrzostw Europy Joanna Wołosz, Malwina Smarzek i Aleksandra Krzos.

 Z Chemikiem od pierwszych dni przygotować trenuje natomiast Madelaynne Montano. Klub oficjalnie dopiero we wtorek potwierdził, że kolumbijska atakująca spędzi w ekipie mistrzyń Polski kolejny sezon.

O miejsce podstawowej „szóstce” Montano będzie rywalizować z pozyskanymi z Atomu Trefla Sopot Katarzyną Zaroślińską i Legionovii Malwiną Smarzek. Kadra Chemika oficjalnie zamknięta zostanie dziś. Klub ma bowiem ogłosić nazwisko nowej środkowej, która jako ostatnia dołączy do zespołu.

Zajęcia z drużyną prowadzi na razie Jakub Głuszak, który w nowym sezonie będzie asystentem Jurija Mariczewa. Nowy szkoleniowiec Chemika, aktualny selekcjoner reprezentacji Rosji, dołączy do mistrzyń Polski zaraz po igrzyskach. Rosjanki walczyły wczoraj wieczorem w ćwierćfinale z Serbią (mecz zakończył się po zamknięciu dzisiejszego wydania „Kuriera”), a finał turnieju siatkarek zaplanowano 21 sierpnia.

– Okres przygotowawczy potrwa osiem tygodni. W naszej ocenie jest to optymalny czas. Niektóre zespoły trenują już od kilku tygodni, inne zaczęły tydzień temu. Według nas, z tymi siatkarkami, które grają w naszej drużynie, osiem tygodni w zupełności wystarczy na zbudowanie odpowiedniej dyspozycji przed inauguracją sezonu. Na wstępie kładziemy nacisk na siłownię. Dokładamy do tego zajęcia w hali z piłkami, na basenie oraz piasku. Planujemy spokojne wprowadzenie do treningów ze skakaniem, które zaplanowane są na później. Trenować będziemy dwa razy dziennie – rano siłownia na przemian z basenem, po południu hala na przemian z kilkoma treningami na piachu. Dziewczyny muszą sobie przypomnieć, jak odbija się piłkę, bo wakacje były w tym roku długie – mówi Jakub Głuszak.

Wakacji nie miała Stefana Veljković – jedyna siatkarka drużyny mistrzyń Polski, która występuje na igrzyskach olimpijskich. Zaraz po zakończeniu sezonu Serbka udała się na zgrupowanie kadry narodowej i przygotowywała się do olimpijskiego występu.

– Stefana Veljković po sezonie nie miała praktycznie przerwy w treningach. Dlatego po zakończeniu igrzysk dostanie 10 dni wolnego – deklaruje dyrektor zarządzający Chemika Radosław Anioł.

Jeszcze później do klubowych koleżanek przygotowujących się do sezonu dołączą trzy reprezentantki Polski, które w dniach 22-25 września walczyć będą w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy.

Chemik już przed rokiem przetestował, jak prowadzić przygotowania w okrojonym składzie i w najbliższych tygodniach powtórzy sprawdzony system.

– Nie jesteśmy zainteresowani wyjazdami na pojedyncze mecze kontrolne. Chcemy, tak jak w roku ubiegłym, przez kilka dni trenować i rozgrywać mecze kontrolne z innym drużynami. Przed sezonem wybieramy się do Impelu Wrocław, Budowlanych Łódź i Legionovii, a także do niemieckiego Schwerinu. Jedyny turniej w jakim wystąpimy rozegrany zostanie w ostatni września w Bobolicach – mówi Radosław Anioł. ©℗

(woj)

Siatkówka. Montano w Chemiku na kolejny sezon

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy