sobota, 18 sierpnia 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Mistrzostwa Europy w Szczecinie!

Siatkówka. Mistrzostwa Europy w Szczecinie!

Siatkówka. Mistrzostwa Europy w Szczecinie!
Data publikacji: 2016-10-18 10:14
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-19 09:43
Wywietleń: 1162 162482

W PIĄTEK podczas konferencji prasowej w warszawskim hotelu Sheraton zaprezentowane zostaną miasta-gospodarze przyszłorocznych mistrzostw Europy siatkarzy.

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk i wiceprezydent CEV Renato Arena ogłoszą, że najważniejsza siatkarska impreza 2017 roku rozegrana zostanie w sierpniu w Szczecinie, Gdańsku, Krakowie i Katowicach.

To już drugie podejście Szczecina o organizację mistrzostw Europy. W 2013 roku, gdy Polska była wraz za Danią współorganizatorem mistrzostw,  Szczecin był bliski organizacji mistrzostw Europy w 2013 roku.

Na przeszkodzie stanęły jednak komplikacje z budową hali widowisko sportowej. Miasto, choć podpisało już wówczas list intencyjny w sprawie współorganizacji mistrzostw, nie potrafiło nakłonić wykonawcy obiektu firmy Erbud SA do szybszego ukończenia inwestycji. Halę przy ul. Szafera ostatecznie otwarto rok po mistrzostwach Europy w 2013 roku.

O tym, że Szczecin jest jednym z kandydatów do organizacji mistrzostw Europy w 1017 roku prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej poinformował po koniec lipca podczas wizyty w naszym mieście.

 – Do tej pory był w Szczecinie kłopot z halą i dopiero od dwóch lat od kiedy funkcjonuje Azoty Arena spełnione są warunki, aby reprezentacja męska i żeńska rozgrywała tu swoje oficjalne mecze międzypaństwowe. Prowadzimy z miastem rozmowy dotyczące przyszłorocznych mistrzostw Europy. Jesteśmy właśnie po jednym z takich spotkań, które przybliżają nas do finalizacji umowy - mówi wówczas prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

Przyszłoroczne mistrzostwa Europy rozegrane zostaną w sierpniu w czterech polskich miastach. Kandydatur do goszczenia uczestników najważniejszej imprezy 2017 roku było więcej, ale Szczecin m.in. dzięki temu, że władzach związku zasiadają dwaj przedstawiciele Espadonu Jakub Markiewicz, Paweł Adamczak i Zdzisław Gogol był od początku faworytem.

Nie bez znaczenia była także bliskość zachodniej granicy, bo PZPS chce, aby w Szczecinie swoje mecze rozgrywała grupa, w której zagrają Niemcy. Pewne jest, że w Szczecinie nie zobaczymy reprezentacji Polski. Zapadły już decyzje, że w fazie grupowej aktualni mistrzowie świata rywalizować będą w Gdańsku. Finał zaplanowano w Krakowie.

– Ze względów na wielkość hali będzie problem, żeby w Szczecinie odbyły się mecze Polaków w ewentualnej kolejnej rundzie. Obiekt na 5 tysięcy kibiców jest za mały. Chcemy, żeby reprezentacja grała w największej hali, bo skoro robimy robimy dużą imprezę to na pewno nie chcemy do niej dokładać - mówił w lipcu Jacek Kasprzyk.

W ostatnich dwóch edycjach mistrzostw Europy Polacy nie odegrali pierwszoplanowych ról. Przed rokiem na turnieju we Włoszech Polacy odpadli w ćwierćfinale przegrywając 2:3 z późniejszymi wicemistrzami Europy Słowenia. Dwa lata wcześniej, gdy Polska wraz z Danią była współorganizatorem mistrzostw nasze reprezentacja przegrała walkę o ćwierćfinał z Bułgarią 2:3. ©℗ (woj)

 

Komentarze

yak2k
1017 roku?
2016-10-19 09:29:24
Czytelnik Łukasz
Mamy to! Co Szczecin to Szczecin.
2016-10-18 11:02:25
Po co?
Jakie są koszty tej niszowej imprezy? Czy naprawdę ktoś zakłada, że niemieccy kibice przyjadą na siatkówkę? Jak tak - to znaczy, że nie zna życia. Ewentualne zyski z reklam czy plusy marketingowe to też mrzonka, siatkarskie Euro pokazywane będzie tylko w polskiej TV pewnie tez w włoskiej może rosyjskiej. Siatkówka tak naprawdę jest najbardziej popularna u Nas. Reszta świata ( może poza Italią ) zlewa na nią. Dokładanie milionów z budźetu miasta, żeby przykładowo Niemcy z Bułgarami przebijali piłkę nad siatką - głupota i niegospodarność
2016-10-18 10:41:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
74. rocznica wybuchu powstania warszawskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy