niedziela, 16 czerwca 2019.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Miał być mecz, wyszedł skandal

Siatkówka. Miał być mecz, wyszedł skandal

Siatkówka. Miał być mecz, wyszedł skandal
Data publikacji: 2018-10-14 16:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-15 20:04
Wywietleń: 3396 356262

Miało być wielkie siatkarskie święto, a wyszedł organizacyjny skandal. Na inauguracyjny nowy siatkarski sezon w Plus Lidze przybyło do Netto Areny 5 tysięcy kibiców, którzy wejściówki wykupili na wiele godzin przed rozpoczęciem meczu.

Mecz po kilkunastu minutach musiał jednak zostać przerwany i nie został dokończony. W hali zgasły wszystkie światła. Nastąpiło to przy stanie 5:5 w pierwszym secie.

To efekt nieodpowiedzialnego zachowania jednego z kibiców, który w toalecie zapalił papierosa, czym spowodował uruchomienie systemu przeciwpożarowego. Padły wszystkie bezpieczniki i zrobił się poważny problem.

Operator hali nie zadbał o to, by na obiekcie przebywał elektryk. Zaczęło się poszukiwanie fachowca posiadającego klucze do skrzynki. Przerwa w grze niebezpiecznie wydłużała się, w momencie pisania tych słów trwała już blisko godzinę. Na miejsce przyjechały wozy strażackie.

Na trybunach pojawiło się ponad 5 tysięcy kibiców, którzy całą sytuacją byli coraz mocniej zdenerwowani. Nie takich emocji spodziewali się podczas niedzielnego popołudnia. Wielu kibiców zaczęło wychodzić z hali, robiło się coraz większe zamieszanie.

Początkowo brakowało informacji, jak długo może potrwać przerwa w grze. Wciąż było duże prawdopodobieństwo, że mecz jednak zostanie dokończony. Organizatorzy w takich sytuacjach mają cztery godziny na usuniecie awarii i przygotowanie hali do rozgrywania zawodów.

***

Po około 70 minutach światła zostały uruchomione, natomiast siatkarze wyszli na rozgrzewkę, by dokończyć mecz. Awaria jednak nie została do końca usunięta. Blisko trzy godziny od przerwania meczu, nie zdołano jeszcze wznowić zawodów. Podjęto decyzję, że spotkanie zostanie dokończone w innym terminie.

Miał być szlagier, huczne przywitanie nowej szczecińskiej drużyny naszpikowanej gwiazdami światowego formatu, a wyszedł skandal. 5 tysięcy kibiców mogło czuć się mocno rozczarowanych. Jak poinformowano na klubowym twitterze, kibicom zostanie zrekompensowana strata. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

jolop
Jesli to alarm to brak informacji czy wlaczył sie sygnał dzwiekowy,oraz musza zawsze załaczyc sie swiatła awaryjne i działać okolo doby.Co miesiąc musi byc test instalacji. Z tego co napisano ta hala to bagno ,ewakuacja niemozliwa i ludzie zatratują dzieci starcow kobiety.Szanowne wladze natychmiast wyrzucic na zbity pysk .Zycie kazdego człowieka nie ma ceny.Rowniez nie ma zgody na lekcewazenie zycia a dbanie tylko o kiesze.Wladze musza zamknąć halę do czasu wymiany kadr przegladu instalacji i zdanie egzaminow sprawnosci systemow alarmowych.
2018-10-15 19:29:01
ochroniarz
Udało się przeforsować, iż na następny mecz z ZAKSĄ będą szczegółowe kontrole i będą odbierane papierosy, tytoń i papierosy elektryczne. Mają tez być zabronione zapalniczki, krzemień i papier tytoniowy. Ludzie mają być napaleni przed meczem i po meczu a nie w trakcie. To wszak nie piłka plażowa pań... Poza tym toalety mają być zamknięte, a wstęp wyłącznie z ochroniarzem lub ochroniarką. Sport musi zwyciężyć!
2018-10-15 14:31:33
mistrz
wydaje mi się że to jednak wielka ściema z tym palaczem w toalecie. Jeśli uruchomił by się alarm przeciw pożarowy to raczej zapaliły by się wszystkie światła, z głośników poszły by komunikaty a obsługa miała by obowiązek natychmiast przerwać mecz :) znaleźli sobie kozła ofiarnego w postaci palacza w toalecie ... śmiechu warte. Poczekajmy na oficjalny komunikat
2018-10-15 12:28:50
kibic ...
...może metoda sierpa.. czyli zamykamy toalety na czas imprezy, a na zewnątrz TOI TOI ... i więcej takich poufnych informacji - jak rozłożyć masową imprezę.... pozostaje też ustawa ..sejmowa , rozporządzenie - jak o światłach samochodowych..... kibic może zdenerwowany był, może nawet w garniturze.... Szkoda tylko, że sport i jego uczestnicy cierpią ....
2018-10-15 12:22:51
elektryk
Ludzie, ja usunąłem tę awarię, ale moi dyrektorzy cały czas nerwowo palili papierosy i znów klapnęło. Mówię im przestańcie palić, a oni że są zdenerwowani, że premia będzie mniejsza, że nałóg to nałóg. Trzeba to zrozumieć, jak wyłączył się prąd, to wentylacja w palarniach przestała działać i co mieli tam siedzieć w tym smrodzie, więc palili w klopie, gdzie i tak śmierdzi. I tak w kółko. Po 3 godzinach mówię basta, w sumie szkoda, bo już im się fajki kończyły i można by dokończyć ten futsal...
2018-10-15 10:39:27
kibicek
Jedno jest pewno w zarządzie hali jest więcej dyrektorów niż elektryków. Dyrektorów na meczu nie zabrakło.
2018-10-15 10:19:13
Nil
Podobno tego papierosa zapalił Krzystek? A swoją drogą to widać, iż system p/poż. i wentylacyjny jest kompletnie do kitu. Podobno wymieniali go w stosunku do projektu ...Ciekawe. A ta informacja, że zawinił papieros kibica jest kompletną bzdurą - co chwilę, wyłączana byłaby cała elektryczność w budynkach gdyby ktoś zapalił papierosa a tak nie jest. A jeśli system p/poż tak działa, iż w momencie pojawienia się małego ogienka wyłącza elektryczność to znaczy, że system jest wadliwy i hala powinna być wyłączona z użytku i naprawiona.
2018-10-15 10:18:16
też kibic
Najwygodniej zwalić winę na palacza tytoniu. Od kiedy włączenie alarmu p-poż. powoduje wyłączenie wszystkich bezpieczników w całym budynku? Powodując tym samym całkowite unicestwienie czegokolwiek, łącznie z koniecznością - na wypadek rzeczywiście pożaru - podjęcia akcji ratunkowej i skorzystania z dróg ewakuacyjnych. W ciemnościach ?!!! Ludzie zastanówcie się o czym piszecie. Brednie jakich mało. Z tym palaczem to zwykła ściema i idiotyczne wytłumaczenie organizatorów meczu i osób odpowiedzialnych za stan techniczny hali. Przyczyna tkwi w wadliwie działającej instalacji elektrycznej, która już od samego początku prawdopodobnie była montowana niezgodnie z projektem łącznie z wszelkimi zabezpieczeniami na wypadek podobnych okoliczności. Odbiór techniczny został wykonany nie wszechstronnie i teraz mamy tego efekty. Pomyślmy, co by było gdyby rzeczywiście doszło do poważnego zagrożenia pożarowego i nagle wysiadają wszystkie bezpieczniki ? Nie daj Bóg!!! Ktoś za taki fatalny stan techniczny hali i bezpieczeństwa kibiców powinien ponieść karę najwyższą z możliwych, przewidzianych dla tego rodzaju zaniedbań.
2018-10-15 09:40:09
Tomek
Ty Andrzejek... Jesteś w błędzie... I co z tego, że mistrzowie świata na boisku, inauguracja najlepszej ligi w Polsce itd. Po prostu czasem tak bywa - złośliwość rzeczy martwych, a może wymyśl, że to sabotaż lub któraś partia polityczna maczała w tym palce... A tak poważnie sam czekam na oficjalne stanowisko i operatora i organizatora imprezy. Mecz zostanie powtórzony i z niecierpliwością czekam.
2018-10-14 22:21:04
bonk
Byłem na meczy, po dwóch godzinach wyszedłem. Kompromitacja. Wątek z papierosem w toalecie to pewno totalne kłamstwo, tak nie robi się instalacji elektrycznej/automatyki, itp. Komunikat o jakimś pożarze był około 2 minuty po wygaśnięciu głównych świateł, nagłośnienie i telebim działały cały czas. Brak nadzoru w centrali p.poż! To po pierwsze. Pytanie do straży - ile czasu powinno działać oświetlenie akumulatorowe na wybranych, awaryjnych oprawach oświetleniowych? Moim zdaniem działało za krótko, przy takich obiektach. Podejrzewam, że obsługa miotała się w nerwach, bo nie było jasnych, precyzyjnych procedur na taki własnie wypadek. Generalnie amatorka, żenująca amatorka na 5000 widzów (i transmisja). Profesjonalizm polega na tym, że wcześnie analizuje się wszystkie przypadki i przygotowuje się plany awaryjne do szybkiego działania.Tak był np. na "liberciakach" w czasie II wojny światowej.
2018-10-14 22:12:07
Do Tomka
Ty Tomek, jak Ty się naprawdę nazywasz ,Krzystek czy może jesteś którymś z szefów operatora hali?? Kompromitacja na całą Polskę, mistrzowie świata na boisku, inauguracja najlepszej ligi w Polsce ...a Ty ,że czasami tak bywa
2018-10-14 22:00:27
Tomek
Skąd możecie wiedzieć co się stało? Nakręcacie się i wielki skandal i zamęt robicie. Powstała awaria, której nie można usunąć na już. Elektryk i tak by nic nie zrobił. Szkoda, że mecz się nie odbył, złośliwość rzeczy martwych zapewne. Czasem tak bywa...
2018-10-14 21:24:12
.
Totalna kompromitacja ekipy Piotra Krzystka na tydzień przed wyborami. Typowe dla tej ekipy nieudacznictwo. I to na oczach całej Polski. Byłoby to śmieszne gdyby nie fakt, że mogło być niebezpieczne. 5 tys. ludzi w hali i nikt nie wie, co dzieje się z systemem energetycznym. A gdyby któryś z kabli się zapalił ?!?
2018-10-14 20:41:45
Waldek Kiepski
Gdyby Trefle przewidziały tą awarię, to by przyjechały z najlepszym elektrykiem w Polsce. Mają takiego na stanie w Gdańsku. Byłem na tym meczu i zachodzę w głowę jak można było rozpocząć mecz bez dyżyrnego elektryka. Na każdym statku jest taki choć tam jest kilkunastu, kilkudziesięciu ludzi. Tu było ponad pięć tysięcy. Drugie zagadnienie jest takie, Jak zapalenie papierosa w toalecie mogło totalnie zdemolować instalację elektryczną? Byłem na kilkunastu meczach w tej hali i nie widziałem tam także dyżurnego strażaka. Firma zarządzająca halą ponosi całkowitą odpowiedzialność za ten skandal a nie klub który z obiektu tylko korzysta. Matołki na stołkach i pan prezydent któremu podlega ta firma powinni ponieść konsekwencje i przeprosić kibiców a nie klub.
2018-10-14 19:27:26
Serwant
Jeszcze dwa lata tego Operatora i hala się rozleci. Pewnie zabrakło pieniedzy na elektryka w niedziele.
2018-10-14 19:05:48
unpluget
Toż to był zamach ! Stocznia bez prądu ! Stępka bez promu ! Ale kaskę się przytula ile wlezie.
2018-10-14 18:25:44
123
Co to bedzie na nowym stadionie Pogoni jak tam wiekszosc to palacze tego syfu.
2018-10-14 18:08:53
hahhah
Buhahahhah obciażyc tego smroda jak za alarm bombowy ,zawsze sie znajdzie jakis idiota ktory cos zepsuje , to kolejny dowod na delegalizacje papierochow, papierochy to legalna smierc ktora smierdziele zabijaja codziennie tysiace osob, truja takze dzieci i innych biernie ,PALENIE JEST JAK ALKOHOLIZM I NARKOMANIA POWINNO BYC LECZONE PRZYMUSOWO ! NA ODWYKU, DLACZEGO W PRACY LEGALNIE SMIERDZIELE MOGA SOBIE CO PARE MINUT WYCHODZIC. PALIC, NIE PRACOWAC I TRUC INNYCH ,A RESZTA W TYM CZASIE PRACUJE, CZY TO SPRAWIEDLIWE ?!!
2018-10-14 18:08:08
kibic
Mam nadzieję, że BARAN z papierosem poniesie słuszną karę, służby mają go w swoich rękach!!
2018-10-14 17:59:11
Ale wstyd!
Władze miasta się nie popisały! Pan prezydent zasłużył na czerwoną kartkę!
2018-10-14 17:30:00
obserwator
tak jest jak na dyrektora wybiera sie mumina
2018-10-14 17:22:29
poznaniak
i dać coś zorganizować w Szczecinie to od razu wielka klapa. Totalna porażka organizacyjna w Szczecinie, katastrofa. Z tego co wiem wszyscy elektrycy w miarę ogarnięci wyjechali do pracy do Poznania.
2018-10-14 17:14:29
Taka prawda
Ale je..ny palacz papierosow powinien za to odpowiedzieć kwota swoich fajek do końca swego życia. To samo jest w pociągach. O przystanrach KM nie wspominajac. Gonić to palace bezmozgowie.
2018-10-14 17:06:37
Skandal
Operator hali do wymiany.
2018-10-14 16:51:46
enni
Ktoś zajumał fazę.
2018-10-14 16:48:40
Corrina
16.45...siedzę na trybunie w hali netto arena i nadal nie działa światło nad jednym sektorem. Na dodatek wyłączą resztę, żeby podobno zadziały wszystkie... Porażka
2018-10-14 16:48:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie