sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Liga Mistrzyń w Koszalinie i w Szczecinie

Siatkówka. Liga Mistrzyń w Koszalinie i w Szczecinie

Siatkówka. Liga Mistrzyń w Koszalinie i w Szczecinie
Data publikacji: 2018-11-11 19:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-11 19:45
Wywietleń: 986 360917

Pierwszy mecz fazy grupowej Ligi Mistrzyń siatkarki Chemika Police rozegrają w Koszalinie. Dwa kolejne w szczecińskiej Netto Arenie.

Będzie to powrót Chemika do szczecińskiej hali po roku nieobecności. Przed poprzednim sezonem bowiem zarząd polickiego klubu nie porozumiał się z firmą zarządzającą Netto Areną i kibice z Polic musieli jeździć oglądać swój zespół w Lidze Mistrzyń do odległego o 200 km Koszalina. Teraz też na pierwszy mecz Chemik pojedzie do tego miasta.

22 listopada chemiczki podejmować mają na inaugurację tegorocznych rozgrywek mistrzynie Rumunii CSM Bukareszt. Tego dnia w szczecińskiej hali zaplanowana jest rewia na lodzie. Toteż spotkanie siatkarek rozegrane zostanie w Koszalinie.

- Nie było szans na zmianę planów operatora szczecińskiej hali, więc odeszliśmy od tej opcji. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. W minionym sezonie Koszalin fantastycznie nas ugościł. Organizacja meczów i pomoc gospodarzy obiektu była wzorowa, kibice dopisali, więc z chęcią inauguracyjne spotkanie zagramy właśnie tam – zaznaczył Radosław Anioł, dyrektor zarządzający Chemika.

Kolejne dwa spotkania, w których Chemik wystąpi w roli gospodarza, zaplanowane są na koniec stycznia i początek lutego 2019 r. Mistrzynie Polski zagrają w nich kolejno z Dynamem Moskwa i Fenerbahce Stambuł. Oba mają się odbyć w mogącej pomieścić ponad 5 tys. widzów i odległej o kilkanaście kilometrów od Polic hali Netto Arena.

- Miniony sezon udowodnił, że mamy kibiców w całym regionie, nie tylko w Policach i Szczecinie. Hala w Koszalinie wypełniała się po brzegi, z czego byliśmy niezwykle szczęśliwi. Mamy nadzieję, że tegoroczne rozgrywki i silni rywale, z którymi rywalizować będziemy w grupie E, również zainteresują kibiców – powiedział prezes Chemika Paweł Frankowski.

To piąty z rzędu start Chemika w siatkarskiej Lidze Mistrzyń. W edycjach 2015-2017 policzanki swoje mecze rozgrywały w hali w Szczecinie, która wówczas nosiła nazwę Azoty Arena, od sponsora tytularnego zespołu z Polic – Grupy Azoty.

W 2015 r. w tejże hali odbył się turniej Final Four, w którym Chemik zajął ostatnie, czwarte miejsce. Był to jedyny start zespołu z Polic, w którym udało mu się uzyskać awans z grupy do fazy pucharowej. (pap)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie