czwartek, 04 czerwca 2020.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Liga Mistrzyń w Koszalinie i w Szczecinie

Siatkówka. Liga Mistrzyń w Koszalinie i w Szczecinie

Siatkówka. Liga Mistrzyń w Koszalinie i w Szczecinie
Data publikacji: 2018-11-11 19:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-11 19:45
Wywietleń: 1122 360917

Pierwszy mecz fazy grupowej Ligi Mistrzyń siatkarki Chemika Police rozegrają w Koszalinie. Dwa kolejne w szczecińskiej Netto Arenie.

Będzie to powrót Chemika do szczecińskiej hali po roku nieobecności. Przed poprzednim sezonem bowiem zarząd polickiego klubu nie porozumiał się z firmą zarządzającą Netto Areną i kibice z Polic musieli jeździć oglądać swój zespół w Lidze Mistrzyń do odległego o 200 km Koszalina. Teraz też na pierwszy mecz Chemik pojedzie do tego miasta.

22 listopada chemiczki podejmować mają na inaugurację tegorocznych rozgrywek mistrzynie Rumunii CSM Bukareszt. Tego dnia w szczecińskiej hali zaplanowana jest rewia na lodzie. Toteż spotkanie siatkarek rozegrane zostanie w Koszalinie.

- Nie było szans na zmianę planów operatora szczecińskiej hali, więc odeszliśmy od tej opcji. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. W minionym sezonie Koszalin fantastycznie nas ugościł. Organizacja meczów i pomoc gospodarzy obiektu była wzorowa, kibice dopisali, więc z chęcią inauguracyjne spotkanie zagramy właśnie tam – zaznaczył Radosław Anioł, dyrektor zarządzający Chemika.

Kolejne dwa spotkania, w których Chemik wystąpi w roli gospodarza, zaplanowane są na koniec stycznia i początek lutego 2019 r. Mistrzynie Polski zagrają w nich kolejno z Dynamem Moskwa i Fenerbahce Stambuł. Oba mają się odbyć w mogącej pomieścić ponad 5 tys. widzów i odległej o kilkanaście kilometrów od Polic hali Netto Arena.

- Miniony sezon udowodnił, że mamy kibiców w całym regionie, nie tylko w Policach i Szczecinie. Hala w Koszalinie wypełniała się po brzegi, z czego byliśmy niezwykle szczęśliwi. Mamy nadzieję, że tegoroczne rozgrywki i silni rywale, z którymi rywalizować będziemy w grupie E, również zainteresują kibiców – powiedział prezes Chemika Paweł Frankowski.

To piąty z rzędu start Chemika w siatkarskiej Lidze Mistrzyń. W edycjach 2015-2017 policzanki swoje mecze rozgrywały w hali w Szczecinie, która wówczas nosiła nazwę Azoty Arena, od sponsora tytularnego zespołu z Polic – Grupy Azoty.

W 2015 r. w tejże hali odbył się turniej Final Four, w którym Chemik zajął ostatnie, czwarte miejsce. Był to jedyny start zespołu z Polic, w którym udało mu się uzyskać awans z grupy do fazy pucharowej. (pap)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie