piątek, 14 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Kurek w Japonii

Siatkówka. Kurek w Japonii

Siatkówka. Kurek w Japonii
Data publikacji: 2020-07-13 13:19
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-14 08:13
Wywietleń: 380 464572

Bartosz Kurek były siatkarz Stoczni Szczecin podpisał kontrakt z japońskim zespołem Nagoya Wolfdogs. Dla mistrza świata i najlepszego gracza turnieju w 2018 roku będzie to druga próba podboju Japonii.

Bartosz Kurek to jeden z najlepszych zawodników w historii polskiej siatkówki. W 2018 roku z reprezentacją Polski zdobył złoto mistrzostw świata i został wybrany najlepszym zawodnikiem imprezy. Jeszcze przed mistrzostwami świata Kurek podpisał kontrakt ze Stocznią Szczecin.

Klub za Szczecina miał mocarstwowe plany, ale szybko okazało się, że umowy sponsorskie nie gwarantowały finansowania na odpowiednim poziomie. Kurek jako jeden z pierwszych siatkarzy odszedł ze Stoczni jeszcze przed jej upadkiem i przeniósł się do Onico Warszawa. Ze stołecznym klub wywalczył wicemistrzostwo Polski. Kolejny sezon atakujący reprezentacji polski spędził we Włoszech w Vero Volley Monza. Od nowego sezonu Kurek będzie zawodnikiem Nagoya Wolfdogs.

Będzie to drugie podejście Kurka do gry w lidze japońskiej.W 2016 roku podpisał kontrakt w JT Thunders, ale umowa z japońskim klubem szybko została rozwiązana. Polski atakujący zagrał w nim tylko w meczach towarzyskich odbywających się w naszym kraju. Taki ruch  tłumaczył wówczas wypaleniem sportowym. (woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Ja
Człowieķ bez ambicjkasa misiu kasa
2020-07-14 07:25:31

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie