sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Kurek i Gogol rozchwytywani

Siatkówka. Kurek i Gogol rozchwytywani

Siatkówka. Kurek i Gogol rozchwytywani
Data publikacji: 2018-10-04 14:36
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-06 10:47
Wywietleń: 1411 354597

Mistrz świata siatkarzy i najlepszy zawodnik turnieju w Bułgarii i Włoszech Bartosz Kurek oraz asystent selekcjonera Vitala Heynena Michał Gogol zameldowali się w Szczecinie.

Czwartek bohaterowie mistrzostw świata mieli bardzo napięty - uczestniczyli m.in. w konferencji prasowej i spotkaniu z prezydentem Szczecina.

- Odpocząłem tyle i mogłem, teraz zabieram się dalej do pracy. Czeka nas ciężki sezon i nie ma co spoczywać na laurach. Trzeba robić swoje, ale dla nowej drużyn. Treningów ze Stocznią jeszcze nie miałem, pierwsze odbędę podczas memoriału Arka Gołasia - mówi po przyjeździe do Szczecina Bartosz Kurek.

Debiut Bartosza Kurka w Stoczni nastąpi prawdopodobnie we wspomnianym memoriale, który rozegrany zostanie w sobotę i niedzielę w  podpoznańskim Zalasewie. Stocznia zagra z na początek z Zaksą Kędzierzyn, a następnie z ONICO Warszawa lub Wartą Zawiercie.

Atakujący reprezentacji Polski był w decydującej części turnieju w fenomenalnej formie. W półfinale z Amerykanami zdobył 29 punktów, a w finale z Brazylią 24 punkty. Kibice zastanawiają się, czy tak skuteczny Bartosz Kurek będzie przez cały sezon ligowy.

- Dla wszystkich reprezentantów przyjdzie w sezonie jakiś dołek. Ze swoich doświadczeń z Resovii pamiętam, że reprezentanci spadek formy notowali zwykle na przełomie listopada i grudnia. To nie jest reguła i możemy temu próbować zapobiegać, ale przy takim intensywnym sportowym trybie istnieje spore ryzyko, że taki kryzys w końcu nadejdzie - mówi trener Stoczni i asystent Vitala Heynena w kadrze Michał Gogol.

 Trener Gogol już dzień po przylocie z Włoch włączył się w przygotowania Stoczni. Dla szczecińskiej drużyny mecze w Zalesewie będą pierwszymi, w których wystąpi w pełnym składzie. Oprócz Bartosza Kurka do drużyny dołączyli już także inni uczestnicy mistrzostw świata - Simon Van De Voorde, Nikołaj Penczev i Nocholas Haag. ©℗(woj)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

Edix
Nie moge sie doczekac.... Zapowiada sie zespół z prawdziwego zdarzenia :)
2018-10-06 10:38:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie