Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Siatkówka. Kto zostanie prezesem Chemika Police?

Data publikacji: 10 czerwca 2024 r. 18:11
Ostatnia aktualizacja: 10 czerwca 2024 r. 23:56
Siatkówka. Kto zostanie prezesem Chemika Police?
Radosław Anioł może zostać prezesem Chemik na dłużej. Fot Ryszard Pakieser  

Chemik Police ogłosił na swojej internetowej stronie konkurs na prezesa Zarządu Spółki. Rada Nadzorcza oczekuje od kandydata przedstawienia koncepcji funkcjonowania Spółki na rok 2024/2025 i dalsze lata, wraz z wykazaniem sposobu pozyskania środków finansowych na działalność sportową.

Kandydat powinien spełniać kilka wymogów formalnych m.in znajomość rynku siatkarskiego, obywatelstwo polskie, posiadać co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich oraz legitymować się najmniej 5-letni okres zatrudnienia w klubach siatkarskich. Na oferty od kandydatów Rada Nadzorcza czeka do 11 czerwca. Wynik konkursu mają być ogłoszone dzień później.

Od 1 kwietnia obowiązki prezesa Chemika pełni wieloletni menadżer klubu, a ostatnio dyrektor zarządzający Radosław Anioł. Złożył on swoją aplikację i jest kandydatem na pełnienie tej funkcji nadal.

Choć od zdobycia mistrzostwa Polski minęło kilka tygodni wciąż nie ma jasnej odpowiedzi, jaka przyszłość czeka utytułowany klub. Nieoficjalnie mówi się, że szanse na pozostanie ekipy w ekstraklasie to 75 procent. Mocna zaawansowane są rozmowy z partnerem strategicznym, ale umowa gwarantująca przyszłość Chemika nie została wciąż podpisana. Problemem klubu jest nie skonstruowanie budżetu na nowy sezon, ale także spłata zobowiązać z zakończonego.Obecny prezes Radosław Anioł prowadzi rozmowy z menadżerami zawodniczek w sprawie rozłożenia zaległych płatności na realne do zrealizowania raty.

Klub z Polic po zdobyciu mistrzostwa Polski jest w kadrowej rozsypce. Oficjalnie z drużyną pożegnało się już osiem siatkarek z ubiegłorocznego mistrzowskiego składu - Martyna Łukasik, Marlena Kowalewska, Agnieszka Korneluk, Bruna Honorio, Xi Ding, Saliha Sahin, Elizabeth Inneh-Vagra i Monika Fedusio. Kontrakty z klubem mają tylko trzy siatkarki, Dominika Pierzchała, Iga Wasilewska i Martyna Grajber-Nowakowska. Klub prowadzi rozmowy z kandydatkami do gry w Policach, ale z uwagi na niewyjaśnioną sytuację finansową żadne, nawet przedwstępne umowy nie zostały podpisane. (woj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kibic
2024-06-11 21:01:29
Widzę, że kandydatów na prezesa cały tłum. Wszyscy wiedzą najlepiej co było dobre i złe i co zrobić by było lepiej. Mam nadzieję, że wszyscy kandydują a nie tylko sprzedają swoje anonimowe mądrości w sieci. Dla mnie ważne żeby w polskiej lidze grały dobre zespoły, a do tego potrzeba pieniędzy na dobre zawodniczki. Inaczej mierne zespoły będą prezentowały mizerię nie motywowane przez nikogo lepszego do pracy i będziemy mieli coś takiego jak mierna piłkarska ekstraklasa.
Policzanin
2024-06-11 11:41:00
kibic - ten sztuczny twór jak i Z. Ch. został zniszczony przez pisowskie złodziejstwo!!! Z Policami to coś nie ma nic wspólnego.
kibic
2024-06-11 09:20:25
Klub został niszczony przez POpaprańców!!!!!
Do "okiem kibica"
2024-06-10 22:12:29
Ale Ameryki nie odkryles. Kazdy klub finansowany przez spolke skarbu panstwa moze podzielic los chemika. Szczegolnie zenski. A takich klubow jest w kraju bardzo duzo. Tak chemik jest w pelni profesjonalnym klubem. Czy na dlugie lata zniknie to sie okaże.
Robert
2024-06-10 22:02:59
Ręce opadają...czy w mieście 400-tys.nie ma firmy która by wyłożyła pieniądze na klub ?. Jest Amazon...I co , nie można się z tym bogaczem dogadać ?. Są też inne firmy....ruszyć się...ruszyć głową !
okiem kibica
2024-06-10 20:34:32
Jak się okazuje był to kolos na glinianych nogach.Klub funkcjonował tylko i wyłącznie dzięki ZCHP.Teraz znika ze siatkarskiej mapy Polski na długie lata.Podobno był to klub w pełni profesjonalny.Jak widać-nie do końca,bo tylko w zakresie wysokich kontraktów,które gwarantowały sukcesy biznesowe dla Grupy Azoty

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA