wtorek, 21 sierpnia 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Konflikt z halą w tle

Siatkówka. Konflikt z halą w tle

Siatkówka. Konflikt z halą w tle
Data publikacji: 2017-08-22 18:21
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-24 14:19
Wywietleń: 1880 289388

Wycofanie się Grupy Azoty ze umowy gwarantującej jej prawo do nazwy Azoty Arena uszczupli budżet miejski o 700 tysięcy złotych rocznie. Drugie tyle straci po przeniesieniu się siatkarek Chemika do Polic operator szczecińskiej hali.

Decyzje o nieprzedłużaniu obowiązującej od trzech lat umowy Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police podjęła na poniedziałkowym posiedzeniu zarządu. Prezes firmy Wojciech Wardacki tłumaczył to m.in. propozycją drastycznej 70-procentowej podwyżki za korzystanie z obiektu dla sponsorowanego przez Grupę Azoty Chemika.

- Chcemy podziękować Grupie Azoty za trzy lata współpracy, które były dla nas wszystkich bardzo efektywne. Od pierwszego do ostatniego spotkania, które miało miejsce w ubiegłym tygodniu, miasto jasno artykułowało swój punkt widzenie i chęć współpracy na dotychczasowych zasadach obejmujący dwa zakresy - prawo do nazwy i wynajęcie hali oraz powierzchni w obiekcie Chemikowi Police. Obie te umowy miały być kontynuowane bez istotnych zmian. Propozycje ze strony Grupy Azoty, które otrzymaliśmy w sierpniu w dużej mierze sprowadzały się do tego - więcej za mniej. Mniej dla miasta miało oznaczać pół miliona złotych, ale istotniejsze było to, że oczekiwania wobec operatora hali były tak daleko posunięte, że w praktyce oznaczały oddanie tej hali klubowi Chemik Police do wyłącznej dyspozycji - komentował na specjalnie zwołanym brifingu zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska.

Na potwierdzenie swoich słów udostępnił korespondencję miasta z Grupą Azoty z ostatnich miesięcy, z których wynika, że spółka oczekiwała od miasta jednej kompleksowej umowy w sprawie nazwy hali i korzystania z obiektu przez Chemik, a równocześnie zaproponowała zmianę nazwy na Grupy Azota Arena.

Miasto pozytywnie ustosunkowało się do propozycji zmiany nazwy i pojawienia się w niej logo sponsora, ale negatywnie ustosunkowało się do propozycji zawarcia jednej ramowej umowy.

Rozmowy w sprawie nazwy Grupa Azoty prowadziła wcześniej z miastem, a warunki korzystania z hali, siłowni i pomieszczeń biurowych negocjowała z operatorem obiektu Arena Szczecin Operator.

To właśnie prezes tej ostatniej Norbert Rokita wystosował do prezesa Chemika Pawła Frankowskiego pismo z informacją, że roczne koszty wynajmu hali i powierzchni powinny wynosić 1 mln 353 tysiące złotych. Dotychczas klub płacił niespełna 800 tysięcy.

- To była tylko informacja ile realnie wynosiłyby koszty korzystania z hali na komercyjnych warunkach. Byliśmy gotowi do negocjacji, prowadziliśmy rozmowy i były rozbieżności tylko w jednym punkcie umowy - tłumaczył Norbert Rokita.

To jednak właśnie wspomniana kwota okazała się punktem zapalnym konfliktu, a sugerowana podwyżka o 70-procent stała się prawdopodobnie początkiem końca współpraca Grupy Azoty oraz Chemika ze Szczecinem i halą przy ul. Szafera.

Wszystko wskazuje na to, że 16 września Azoty Arena wróci do pierwotnej nazwy Arena Szczecin. Zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska zapowiedział wprawdzie rozpoczęcie rozmów z trzema innymi podmiotami zainteresowanymi podpisaniem umowy na prawa do nazwy hali, ale jak sam przyznał nie jest realne, aby sfinalizować je do 16 września, a najwcześniej dopiero od stycznia. ©℗

Wojciech TACZALSKI 

Fot. D. Gorajski

 

Komentarze

Skajper
@Forum wieżowców ,rzeczywiscie forum SSC ma zbyt wysoki poziom dla ciebie wiec nic dziwnego ze tam sie nie udzielasz ,roszczeniowy to masz ciemny lud czyli Janusza ,Grazyne,Sebixa,Karyne,Dzesike i Brajna a na dokladke "horo curke" dolicz jeszcze zlotowy i mohery .
2017-08-24 14:10:43
Kibice z Polic
Chodzi tylko o to że trzeba zlikwidować wszystko po poprzednikach czyli byłym Prezes.K.Jałosińskim jest on kością w gardle obecnej dabre zmiany w Zakładach.Panowie nie mają odwagi z klasą sie wycofsć z finnsowania Chemika Police jak to zrobiono w Wrocławiu - Impel czy Sopotocie Trefl.Wszyscy winni tylko nie my to oni.Wyszło szydło z worka naczelny radny PiS w Policach zaraz po wygranych wyborach i przejęciu władzy w Zakładach głosił dobrą nowinę Chemik Polica wraca do domu do Polic Wystarczy zobaczyć skład zespołu na obecny sezon i kto zasiada w RN klubu i kto dzisiaj zarządza klubem Prezes wybitny kiedyś" siatkarz" ha,ha,ha ludzie dobrej zmiany to wszystko jasne klub do likwidacj,ta umowa to tylko pretekst.Klub kibica już w poprzednim sezonie pozaklrjał logo Grupy Azoty czy coś już przeczuwali ?
2017-08-23 16:57:05
jerzy
Wiem, że Chemik jest POLICKI, nigdy tego nie zaprzeczałem. Gdy Chemik zaczął rozgrywać mecze w Azoty Arena, kibice ze Szczecina zaczęli utożsamiać się z tym klubem. Mówili nasz Chemik Policki. Chciałem powiedzieć, że co innego rozgrywać mecze w hali w mieście 4oo-tysięcznym, i z kibicami którzy się z tym klubem utożsamiają, a co innego w kameralnej, dusznej hali polickiej. Obie strony sporu stracą bardzo, ale to bardzo na tym, jeśli się nie dogadają. Jeszcze jest czas do 15.09.
2017-08-23 08:26:40
Do Jerzy
Chyba kolega zapomniał że Chemik jest POLICKI nie szczeciński. Te tysiące fanów ze Szczecina chodzi na mecze tylko ze względu na halę przy Szafera i kupne ,,gwiazdki'' które dały LM i kilka mistrzostw kraju. Ciekawe czy Ci kibice sukcesu ze Szczecina także przyjeżdżali do Polic na Siedlecką w 2013 kiedy grali w I lidze np z Jedynką Aleksandrów Łódzki czy Murowaną Gośliną lub wcześniej kiedy grali w niższych klasach rozgrywkowych? Nie wydaje mi się.... Faktem jest jednak to że 2 tysiące w Policach na Siedleckiej to nie 5,5 na Azotach. Chemik Police poradzi sobi i bez Areny i bez Szczecina.
2017-08-22 20:36:02
Forum wieżowców
Najśmieszniejsze w tej całej sprawie jest to co odwalają aktywiści na forum wieżowców czyli głupki wioskowe. Tam jest ...siła razy gwałt uprawiana teoria, że ktoś ma łożyć kasa na coś i siedzieć cicho. Ba, ma być tego stanu zadowolony :) No cóż, forumowicze wieżowców to klasyka roszczeniowej hałastry tobiłkowej. Jedno w czym są MISCZAMI, to roszczeniowość :)
2017-08-22 20:24:15
Obserwator 2
To już pewne, pacynka zwoła konferencję.
2017-08-22 19:52:50
jerzy
W taki oto sposób Szczecin pozbył się siatkówki na europejskim poziomie, a Chemik Police tysiące swoich dotychczasowych fanów. Brawo. Trzy podmioty z tego samego regionu i nie mogli się dogadać. Wstyd.
2017-08-22 18:54:45
obserwator
Jak zawsze w Szczecinie afery.Brak umiejętności negocjacyjnych i pazerność ze strony miasta. Tylko brać by chcieli zachłanne urzędasy.Soska do dymisji. Mam nadzieję ,że tą sprawą zainteresuje się Pani Jacyna-Witt najlepsza radna w Szczecinie - to temat dla niej.
2017-08-22 18:50:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Samotny strajk
Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy