środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Koncertowe tylko dwa sety

Siatkówka. Koncertowe tylko dwa sety

Siatkówka. Koncertowe tylko dwa sety
Data publikacji: 2017-01-25 20:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-25 20:36
Wywietleń: 670 206899

CHEMIK Police – IMOCO Volley Conegliano 2:3 (18:25, 25:14, 25:12, 14:25, 11:15)

CHEMIK: Wołosz, Werblińska, Gajgał-Anioł, Veljković, Smarzek, Zaroślińska, Krzos (libero) oraz Blagojević, Montano, Bełcik. Jagieło.

SIATKARKI Chemika przegrały drugi mecz w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń i na półmetku fazy grupowej praktycznie straciły szanse na awans do play-off.

Fatalnie dla Chemika rozpoczęło się spotkanie z Imoco Volley. Mistrzynie Polski na starcie zostały rozstrzelane zagrywką przez Meksykankę Bricio Ramos. Trzy kolejne punkty, w tym dwa asy, dały Włoszkom szybkie prowadzenie. Mistrzynie Polski w tym secie nie potrafiły się już podnieść.

Cały czas szwankowało przyjęcie, a w ataku kompletnie nieskuteczna była Zaroślińska. Wprowadzona w jej miejsce Montano zagrała jeszcze gorzej. Sytuację ratowały dobre ataki Smarzek i Werblińskiej, ale Imoco Volley, ani na moment nie oddało w tym secie inicjatywy.

Włoszki spuściły z tonu dopiero w drugiej partii. Zaczęły popełniać błędy w przyjęciu, a ich akcje nie były już tak składne i skuteczne, jak na początku meczu. Chemik wyraźnie zaczął łapać rytm i choć wciąż nie mogła się odnaleźć Zaroślińska, to ciężar ataku wzięła na swoje barki Smarzek. Najmłodsza zawodniczka na boisku grała bezbłędnie, raz po raz mijając blok rywalek. Do swojego dorobku dorzuciła dwa asy serwisowe i blok.

Trzecia partia miała niecodzienny przebieg. Do stanu 9:8 gra była jeszcze w miarę wyrównana, ale gdy na zagrywce pojawiła się Smarzek punkty zdobywały już wyłącznie mistrzynie Polski. W bloku królowała w tym fragmencie Veljković, a w ataku Zaroślińska. Trzynaście kolejnych punktów padło łupem Chemika. Bezradne Włoszki popełniały błędy i serię Chemika przerwały dopiero po kilka minutach. Walki w tym secie już jednak nie nawiązały.

Włoszki wróciły do gry w IV partii, a Chemikowi znów mocno dała się we znaki Bricio Ramos, która tym razem zaczęła seta od serii bezbłędnych ataków. Meksykankę, która była do końca gwiazdą tej odsłony, mocno wsparł włoski blok (trzy punty, przy żadnym mistrzyń Polski). Chemik nie potrafił przebić się na drugą siatki, ani zatrzymać Bricio Ramos, która dziewięć razy skutecznie zaatakowała w tym secie.

W tie-breaku Włoszki uzyskały kilkupunktowe prowadzenie, ale dzięki ambitnej postawie Veljković straty udało się zniwelować do jednego oczka. Wprowadzona na parkiet Fawcett poderwał jednak Imoco do walki i poprowadziła do zwycięstwa w decydującej partii. ©℗ (woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy