Strona główna > Sport > Siatkówka. Kolejna wygrana Chemika

Siatkówka. Kolejna wygrana Chemika

Data publikacji: 2016-11-27 17:21
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-27 20:20
Wywietleń: 283 177367

Siatkarki Chemika Police odniosły kolejne zwycięstwo w rozgrywkach Orlen Ligi. Pokonały w szczecińskiej Azoty Arenie drużynę z Bielska 3:1 (25:19, 26:28, 25:15, 25:23). Przegrały zatem szóstego seta, ale wciąż nie przegrały seta.

Pojedynek był praktycznie przez cały czas pod kontrolą podopiecznych trenera Głuszaka. W pierwszym secie przyjezdne prowadziły tylko na początku. Później policzanki wyszły na prowadzenie, powiększały przewagę i wygrały niezagrożone.

Zaskakujący przebieg miał drugi set. Bielszczanki prowadziły bardzo wysoko – nawet 10:5, ale miejscowe zdołały się zebrać i w końcówce objęły prowadzenie 23:20. Mimo tak solidnej zaliczki nie zdołały zakończyć zwycięsko partii. Przegrały na przewagi.

Trzecia partia przebiegała pod zdecydowane dyktando Chemika. Prowadził od samego początku i wygrał bardzo wysoko. W czwartej partii zanosiło się też na łatwe zwycięstwo, ale w końcówce był remis 23:23, piłkę w górze miały bielszczanki, ale nie zdołały wykorzystać szansy.

MVP meczu została wybrana Stefana Veljkovic. (par)

Chemik grał w składzie: Jagieło, Smarzek, Montano, Wołosz, Gajgał, Veljkovic, Krzos (l), oraz Zaroślińska, Blagojevic, Bednarek-Kasza.

I set – 3:5, 10:8, 15:11, 20:14, 25:19.

II set – 3:5, 5:10, 13:15, 20:18, 26:28.

III set – 5:3, 10:8, 15:10, 20:13, 25:15.

IV set – 5:2, 10:6, 15:12, 20:18, 25:22.