Siatkówka. Kolejna przegrana Espadonu

Data publikacji: 14 października 2016 r. 19:46
Ostatnia aktualizacja: 14 października 2016 r. 19:46

Espadon Szczecin przegrał trzeci mecz z rzędu i znów nie umiał zdobyć choćby seta. Tym razem uległ drużynie Politechniki Warszawa, przegrywając 0:3 (21:25, 23:25, 20:25).

Espadon grał w składzie: Perłowski, Ruciak, Sledacek, Kluth, Cedzyński, Borovnjak, oraz Wika, Wołosz.

Okazało się, że nie tylko mocarze Plus Ligi, ale również taki zespół, jak Politechnika Warszawa z łatwością sobie poradził z beniaminkiem ze Szczecina. Spodziewano się, że szczecinianie mogą tym razem stawić mocniejszy opór, ale w każdym z setów byli praktycznie bezradni.

Goście w pierwszym secie przegrywali tylko na początku, później kontrolowali przebieg meczu. W drugiej partii wynik jest nieco złudny, bo Politechnika prowadziła dość wyraźnie, a wysoką przewagę straciła w końcówce. Trzeci set był najbardziej jednostronny.

W drużynie Politechniki prym wiedli najbardziej doświadczeni gracze: 39-letni rozgrywający Paweł Zagumny, który niemal 20 lat temu reprezentował barwy Morza Szczecin, oraz reprezentant Francji Guillaume Samica. Obaj w kadrze rozegrali w sumie 632 mecze. (par)

I set: 5:3, 7:10, 13:15, 18:20, 21:25.

II set: 3:5, 10:8, 12:15, 16:20, 23:25.

III set: 3:5, 7:10, 11:15, 17:20, 20:25.