wtorek, 21 sierpnia 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Kadra bez Mędrzyk

Siatkówka. Kadra bez Mędrzyk

Siatkówka. Kadra bez Mędrzyk
Data publikacji: 2017-06-26 22:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-26 22:37
Wywietleń: 525 272458

Kadra narodowa siatkarek w 14-osobowym składzie odleciała do Brazylii na oficjalne mecze towarzyskie z reprezentacją Brazylii w Belo Horizonte i Sao Paulo. Pierwsze spotkanie odbędzie się dziś Belo Horizonte, drugie dwa dni później w Sao Paulo. Planowane są także gry treningowe z reprezentacją U23 Brazylii. Potyczki w Brazylii poprzedzają pierwszy turniej interkontynentalny World Grand Prix w Argentynie (7-9 lipca) z udziałem Argentyny, Korei Płd., Peru i Polski.

W składzie na tournee po Ameryce Południowej znalazły się dwie siatkarki Chemika - atakująca Malwina Smarzek i libero Aleksandra Krzos. W kadrze jest też była rozgrywająca polickiego klubu Joanna Wołosz. Szkoleniowiec kadry musiał natomiast zrezygnować z udziału w najbliższych meczach nowej przejmującej mistrzyń Polski Natalii Mędrzyk, która zmaga się z urazem śródstopia.

- Prawda jest taka, że stopa pobolewała mnie od jakiegoś czasu. Po turnieju w Montreux ból zdecydowanie się nasilił. Dlatego lekarze Chemika Police, w porozumieniu z doktorem reprezentacji, skierowali mnie na badania, które wykazały zmęczeniowe złamanie kości śródstopia - mówi Natalia Mędrzyk.

Uraz może nawet na kilka miesięcy wyłączyć zawodniczkę z treningów. Siatkarka przechodzi rehabilitację w Szczecinie i i Policach.

- Trudno powiedzieć jak długo potrwa rehabilitacja. Niestety, w niektórych przypadkach trwa on nawet kilka miesięcy. Najważniejsze, aby wyleczyć stopę systematyczną i codzienną pracą rehabilitacyjną - mówi klubowy lekarz Chemika Maciej Karaczun.

(woj)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Samotny strajk
Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy