środa, 23 stycznia 2019.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Gwiazdorski zawrót głowy

Siatkówka. Gwiazdorski zawrót głowy

Siatkówka. Gwiazdorski zawrót głowy
Data publikacji: 2018-05-17 16:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-17 17:35
Wywietleń: 1811 328037

Niespełna tydzień przed siatkarskim Meczem Gwiazd organizatorzy wielkiego charytatywnego wydarzenie odtajnili pełną listę uczestników. 26 maja w szczecińskiej hali Netto Arena zaprezentuje się ponad trzydziestu sportowców i artystów, a wśród nich dwukrotna mistrzynie Europy Dorota Świeniewicz i byli siatkarscy reprezentanci Polski Jakub Bednaruk i Grzegorz Bociek.

W ostatni majowy piątek do Szczecina zjedzie cała plejada siatkarek i siatkarzy znanych z występów na ekstraklasowych parkietach. Wśród nich nie zabraknie szczecińskich i polickich akcentów.

Po raz kolejny pod siatką wystąpią była siatkarka Chemika Katarzyna Mróz i siatkarz Stoczni Michał Ruciak. Swój udział zapowiedzieli także m.in. środkowi Stoczni Bartosz Gawryszewski i Janusz Gałązka czołowy rozgrywający Plus Ligi Siatkarzy Michał Masny (Cuprum Lubin).

Swoje siatkarskie umiejętności zaprezentują także przedstawiciele sportów walki z Mateuszem Rębeckim na czele, wioślarski mistrz olimpijski Marek Kolbowicz i piłkarka ręczna Agata Cebula.

Tradycyjnie nie zabraknie też przedstawiciela kadry skoczków narciarskich reprezentowanych przez Jakuba Kota. Sędzią zawodów został wybrany znany z telewizyjnych programów rozgrywkowych Bilguun Ariunbaatar, a publiczność ma szanse rozbawić Bartosz Gajda z kabaretu Łowcy.B

Mecz Gwiazd to impreza charytatywna, z której dochód przeznaczony jest na pomoc Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Akcja „Siatkarze dla Hospicjum" prowadzona jest już od 11 lat i dzięki hojności darczyńców zabrano w tym czasie ponad milion złotych.

Jak co roku widowisko zapowiada się niezwykle interesująco. Zaproszone przez organizatorów Gwiazdy tradycyjnie rozegrają jeden set „na poważnie”, natomiast w kolejnych będzie można podziwiać poczucie humoru i kreatywności zaproszonych sportowców i artystów. Po zakończeniu meczu, kibice będą mieli szansę na zebranie autografów i zrobienie zdjęcia ze swoimi idolami. W sprzedaży pozostało jeszcze niespełna tysiąc biletów na to wydarzenie.

Zanim gwiazdy zameldują się na parkiecie Netto Areny pobiegną na Arkonce w dwóch biegach - „Piątce z Gwiazdami” oraz „Dziesiątce z Gwiazdami”. Osiemset pakietów startowych rozeszło się w kilka dni, a ostatnią szansą na udział w tym wyjątkowym biegu jest wylicytowanie pakietów VIP na aukcji.

Na portalu allegro.pl. oprócz przepustek do biegów prowadzone są także licytacje sportowych pamiątek. Wśród licytowanych gadżetów znalazły się m.in. oficjalna koszulkę Skry Mariusza Wlazłego z autografem siatkarza, piłkę z podpisami piłkarzy Pogoni Szczecin oraz medal mistrzostw Polski siatkarek Chemika Police. Ponadto wylicytować można dwa miejsca zapewniające udział w Meczu Gwiazd. ©℗(woj)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

;-)
Bigun i Łowcy daja rade:)
2018-05-17 17:18:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-5
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Licytacje dla Orkiestry
Poprzedni Następny

Sonda

Czy wprowadzane przez rządzących nowe przepisy zapobiegną podwyżkom cen prądu w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy