Wtorek 13 kwietnia 2021r. 

Siatkówka. FInał Tauron Ligi do dwóch zwycięstw

Data publikacji: 2021-03-03 21:42
Ostatnia aktualizacja: 2021-03-03 21:42
Siatkówka. FInał Tauron Ligi do dwóch zwycięstw
Fot. Ryszard Pakieser  

Polska Liga Siatkówki tuż przed zakończeniem fazy zasadniczej zmieniła regulacje dotyczące fazy play-off żeńskiej Tauron Ligi oraz męskiej Plus Ligi. Finałowa walka decydująca o tytule mistrzowskim toczyć się będzie do dwóch, a nie jak zakładał wcześniej regulamin trzech zwycięstw. Dwa wygrane zdecydują też o losach ćwierćfinałów, półfinałów i rywalizacji o brązowy medal.

Jak przyznaje prezes Grupy Azoty Chemik Police Paweł Frankowski decyzja ta nie była konsultowana z klubami i jest niekorzystna ze względów marketingowych. Relacji telewizyjnych będzie mniej, na czym stracą klubu i ich sponsorzy.

W rozgrywkach Tauron Ligi play-off rozpocznie się już w weekend 12-14 marca, kiedy to rozegrane mają zostać pierwsze mecze ćwierćfinałowe. Rewanże zaplanowano na kolejny weekend, a ewentualne trzecie mecze decydujące mają być rozegrane 27 marca. Półfinały rozpoczną się jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi pod koniec marca. Rywalizacja finałowa, która będzie rozgrywana do dwóch wygranych spotkań, zakończy się najpóźniej 21 kwietnia.

Już przed ostatnią kolejką sezonu zasadniczego znana jest cała „ósemka" uczestników play-off Tauron Ligi. Pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego zapewnił sobie Developres Rzeszów, ale na kolejnych pozycjach wciąż możliwe są przetasowania. Chemik w poniedziałek zagra wyjazdowy mecz z Developresem, a 11 marca jeszcze zaległy pojedynek z Jokerem Świecie. Jeśli podopieczne Ferhata Akbasa wygrają oba spotkania za 3 punkty przystąpią do play-off z pozycji wicelidera. (woj)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ