Niedziela, 19 maja 2024 r.

Siatkówka. Finał fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tylko jeden set dla Chemika [GALERIA]

Data publikacji: 08 lutego 2023 r. 21:31
Ostatnia aktualizacja: 08 lutego 2023 r. 21:51
Siatkówka. Finał fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tylko jeden set dla Chemika

Siatkarki Chemika wygrały pierwszego seta w ostatnim meczu fazy grupowej z Eczacibasi, ale w kolejnych partiach góra były już siatkarki ze Stambułu. Zespół z Turcji awansował bezpośrednio do ćwierćfinału rozgrywek, a Chemik do play-off o ćwierćfinały.

Chemik Police -  Eczacibasi Stambuł 1:3 (28:26, 18:25, 23:25, 22:25)

Chemik: Korneluk, Brakocevic-Canzian, Fabiola,  Wasilewska, Łukasik, Czyrniańska, Stenzel (libero) oraz Cipriano, Kowalewska i Mędrzyk.

W pierwszym secie Chemik postraszył rywalki skuteczną zagrywką i blokiem. Mistrzynie Polski w końcówce napotkały na duży opór rywalek i wygrały dopiero na przewagi. W drugim secie inicjatywę przejęła turecka, która prowadziła już 14:22, a seta zakończyła atakiem Bosković.

W trzecim secie wyrównana walka toczyła się do samego końca, a Eczacibasi rozstrzygnęło go przy drugim setbolu. Bosković pociągnęła swój zespół w decydującej odsłonie i zdobyła decydujący punkt w meczu.