Siatkówka. Espadon wygrał w Warszawie do zera

Data publikacji: 17 października 2017 r. 22:25
Ostatnia aktualizacja: 18 października 2017 r. 09:47

Onico Warszawa – Espadon Szczecin 0:3 (24:26, 17:25, 23:25)

Espadon: Kluth, Wika, Gawryszewski, Tervaportti, Ruciak, Duff, lMihułka (l) – Jaskuła(l), Kowalski, Malinowski, Gałązka.

Siatkarze Espadonu odnieśli trzeci i najefektowniejsze zwycięstw w Plus Lidze. W stolicy bez straty seta pokonali prowadzony przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski Stefana Antigę Onico. Dla ekipy z Warszawy to pierwszy mecz w sezonie, w którym nie zdobyli punktu i nie wygrali seta.

Podobnie, jak w ostatnim meczu ligowym jednym z głównych autorów zwycięstwa był Kluth, który po raz pierwszy w sezonie wyszedł na parkiet w podstawowym składzie i zagrał z 54-procentowa skutecznością. Dzielnie wspierł go Wika, który punktował w co drugim ataku. Szczecinianie zaserwowali w meczu sześć asów i popisali sie pięcioma blokami.

Najbardziej emocjonujący był ostatni set. Gospodarze prowadzili  23:20, ale  szczecinianie za sprawą dobrej gry w obronie i skutecznych bloków zdobyli pięć meczów z rzędu. MVP spotkania został uznany Wika. (woj)